3-го вересня — всесвітній день солідарності з Ільмі Умєровим. Проведи акцію у своєму місті!

Day of solidarity with Ilmi Umerov, Sept. 3, 201659-річний заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі УМЄРОВ переслідується російськими окупантами за свої висловлювання на підтримку територіальної цілісності України.

Протягом двох останніх тижнів так звані “власті” Криму застосували проти нього арсенал каральної психіатрії, фактично ув’язнивши його в лікарняній палаті і створивши реальну загрозу його життю. Ільмі-аг’а є повністю психічно здоровим, але має низку інших хронічних захворювань: хворобу Паркінсона III ступеня, гіпертонію, цукровий діабет, він переніс операцію на серці.

11 серпня його госпіталізували із зали “суду” в передінфарктному стані. Після примусового доставлення на “психіатричну експертизу”, яка перервала його лікування в кардіології, його стан суттєво погіршився. У диспансері він не може дотримуватися дієти, життєво важливої для хворих на діабет, наслідком чого стали перепади тиску, головні болі, загальне ослабення організму. Адміністрація закладу створює перепони для відвідання Умєрова адвокатом і родичами. Таке поводження може бути прирівняне до застосування тортур.

30 серпня, незважаючи на завершення “експертизи”, слідчі без жодних підстав відмовилися відпустити його з лікарні щонайменше до 7 вересня. Ільмі Умєров може і не дочекатися цього дня.

Цієї суботи, 3 вересня, ми закликаємо усіх, для кого небайдужі справедливість, свобода та людська гідність, де б ви не перебували, висловити свій протест проти свавілля російських “властей” і сказати їм вголос: STOP KILLING ILMI UMEROV! Ми просимо уряди та міжнародні інституції посилити тиск на Кремль, аби покласти край злочину, який вчиняється у цю хвилину.

ІЛЬМІ УМЕРОВ МАЄ БУТИ НЕГАЙНО ЗВІЛЬНЕНИЙ!

Share