Про нас

letmypeoplego

 

Маніфест кампанії LetMyPeopleGo

Кампанія LetMyPeopleGo була ініційована “Євромайдан SOS” для захисту усіх ув’язнених за політичними мотивами громадян України в Росії та окупованому Криму. Вона ставить за мету звільнення усіх людей зі списку LetMyPeopleGo та контролює дотримання основоположних прав заручників Кремля, серед яких свобода від тортур, право на вільний доступ адвоката, надання медичної допомоги тощо.

Символом цих людей для цілого світу стала льотчиця Надія Савченко, яка своєю мужністю вразила навіть прагматичних європейських політиків. У резолюціях Європарламенту та світових медіа можна зустріти ще імена режисера Олега Сенцова та активіста Сашка Кольченка. Водночас, допомоги потребує кожен із ув’язнених на території Росії та в окупованому Криму.

Самим ув’язненим пред’явлені обвинувачення, які часто виходять за межі здорового глузду. За версією Слідчого комітету РФ, ці люди або разом із екс-прем’єр-міністром України Арсенієм Яценюком “вбивали російських військослужбовців” у часи Першої чеченської війни, або за гроші Ігоря Коломойського “зґвалтували 8 жінок та 12-річну дівчинку” для “погіршення демографічної обстановки серед російськомовного населення”, або шляхом “вчинення терористичних актів” – підпалу вікна та дверей офісу площею п’ять квадратних метрів – намагалися здійснити “вплив на прийняття органами РФ рішення про вихід Криму з її складу”, або прицільно кидали камінь із мотивів “ідеологічної ненависті та ворожнечі” у співробітника кримського “Беркуту”.

Серед великої кількості сфабрикованих кримінальних справ та грубих порушень прав людини в Росії, ці справи вирізняються чітким політичним мотивом та спрямованістю проти громадян України.  Окупаційна війна, яку веде Росія в Криму та Донбасі, має свій інформаційний вимір. Для формування “образу зовнішнього ворога” затриманих охрестили “терористами”, “карателями”, “диверсантами”, “бандитами”, “шпигунами”. Власне, це те, що об’єднує таких різних людей: львівського студента Юрка Яценка, луганського збирача металолому Сергія Литвинова, кримського татарина, заступника голови Меджлісу Ахтема Чийгоза та київського історика Станіслава Клиха.

Попри видиму абсурдність звинувачень, заручникам Кремля марно сподіватися на справедливе правосуддя. Його в авторитарній Росії взагалі не існує. Незважаючи на це, кампанія робить усе, аби в’язням було забезпечено максимально ефективний юридичний захист. Утім, звільнення цих людей можливе лише у разі винесення політичного рішення на найвищому рівні. І воно зараз не на їхню користь. Аби переломити цю ситуацію та під міжнародним тиском змінити це рішення, кампанія LetMyPeopleGo об’єднує зусилля людей доброї волі.

Координацію роботи здійснює Центр громадянських свобод. Кожен бажаючий може приєднатися до кампанії LetMyPeopleGo як особисто, так і у складі об’єднання громадян.

Учасники кампанії керуються наступними принципами:

координації зусиль, тобто вироблення та реалізації спільної стратегії учасниками кампанії відповідно до їхньої спеціалізації;

пріоритету захисту прав ув’язненого, тобто узгодження дій із правовим захистом та рідними з метою ненанесення шкоди;

повноти списку, тобто, попри можливі акценти на окремих кейсах чи людях, учасники кампанії ставлять за мету звільнення усіх ув’язнених людей.

Підтримати кампанію можна:

поширюючи інформацію в Україні та за кордоном про в’язнів зі списку кампанії;

здійснюючи тиск на Росію для звільнення в’язнів;

використовуючи хештеги #LetMyPeopleGo, #LMPG;

поширюючи графічні матеріали кампанії: звіти, інфографіку і т. п.;

беручи участь в аналітичній роботі щодо збору та опрацювання інформації стосовно перебігу справ;

надаючи доступну вам експертну (юридичну, правову, медичну і т. п.) підтримку у справах окремих в’язнів;

долучившись фінансово до підтримки родин в’язнів.

Для того, аби стати офіційним партнером LetMyPeopleGo, просимо зв’язатися із представниками кампанії за електронною адресою: lmpg.ukraine@gmail.com.

Кампанію підтримав цілий ряд організацій в Україні та поза її межами: Центр громадянських свобод, People in Need, фундація “Відкритий діалог”, Euromaidan Press, Євромайдан-Варшава, Кримськотатарський ресурсний центр, фестиваль документального кіно Docudays UA, Платформа культурних ініціатив “Ізоляція”, Українська Гельсінська спілка з прав людини, Харківська правозахисна група, Комітет солідарності, а також Міністерство закордонних справ України та Уповноважений Верховної Ради України з прав людини.

За перебігом кампанії можна стежити на офіційному cайті кампанії letmypeoplego.org.ua та сторінках у соцмережах.