За вірність Україні в Криму — під суд: Президента просять захистити Володимира Балуха

Окупаційний “суд” відзначив день конституції РФ арештом на тридцять діб 45-річого кримського фермера Володимира Балуха, який з часів Революції гідності та російського вторгнення прикрашав свій будинок прапором України, а два тижні тому встановив на ньому табличку “вулиця Героїв Небесної сотні”. Очікується, що йому висунуть офіційне обвинувачення за ст. 222 КК РФ, яка передбачає до 4 років позбавлення волі.

free-baluh-bannerПід час “судового” засідання сторона обвинувачення безсоромно визнала, що прагне покарати людину за проукраїнські погляди. Затриманому відкрито поставили у вину те, що він не зрікся громадянства України та не здав свій український паспорт. Від російських документів Балух ще у 2014 р. твердо відмовився і не називав їх інакше як “аусвайс”, прозоро натякаючи на аналогії між нацистським та російським окупаційними режимами.

Переслідування Володимира Балуха з боку так званих “властей” півострова уже давно має ознаки систематичного і політично вмотивованого. У його помешканні неодноразово проводилися обшуки, чоловіка затримували, били, безуспішно намагалися обвинуватити у “викраденні автомобіля”. Двічі підряд його засуджували за ту саму дію (нібито за образу “правоохоронця”, якого він назвав окупантом) до 10-денного адмінарешту і 320 годин примусових робіт. Щоразу російські силовики зривали з даху ненависний їм синьо-жовтий стяг, і щоразу Володимир Балух встановлював його знову. Чимало кримчан, за словами господаря, дякували йому за сміливість та нагадування про вкрадену у них Батьківщину. Балух мав можливість виїхати на материкову Україну, але не зміг покинути свою літню маму.

Минулого тижня вдома у нього несподівано “виявили” 90 патронів та кілька тротилових шашок. Під час попередніх обшуків нічого заборонено у активіста не знаходили, а останній візит співробітників ФСБ послідував за тим, як він розмістив на власному будинку табличку, що вшановує подвиг загиблих героїв Майдану. Експерти Кримської правозахисної групи вважають, що, з великою імовірністю, боєприпаси йому підкинули.

Чотири з половиною місяці тому в інтерв’ю “Громадському” Балух говорив, що усвідомлює можливість власного ув’язнення і готовий до нього:

Яке в окупантів може бути завдання? Змусити населення бути лояльним до влади. Тут все дуже просто. Якщо ти вибиваєшся з цієї загальної маси, то тобі потрібно дати по носі… Я, наприклад, вважаю, що якщо чоловік чогось боїться після 40 років, значить, він ніколи не замислювався над сенсом життя. Я не розумію, чому люди бояться. Все одно доведеться помирати, а як на мене, то прожити на колінах значно гірше, ніж померти стоячи.

12 грудня 2016 р. представники низки правозахисних та інших громадських організацій звернулися до керівництва Української держави із закликом вжити усіх політичних, юридичних та дипломатичних засобів задля порятунку співвітчизника Володимира Балуха.

Share