ЄС закликає РФ звільнити Курбедінова та допустити до Криму міжнародних спостерігачів

31 січня 2017 р. було оприлюднено наступну заяву речника Європейської служби зовнішньополітичної діяльності щодо ситуації з правами людини на Кримському півострові.

Адміністративне затримання адвоката, правозахисника Еміля Курбедінова 26 січня в Сімферополі, Кримський півострів, продовжує тривожну тенденцію все більш частих атак на життєво важливу роботу, що проводиться правозахисниками задля захисту прав кримських татар і тих, хто не визнає незаконної анексії півострова Російською Федерацією. Права п. Курбедінова повинні бути дотримані, а його звільнення має бути гарантоване.

Питання погіршення ситуації з правами людини на Кримському півострові з моменту її незаконної анексії Російською Федерацією послідовно піднімається Європейським Союзом. Зокрема, права кримських татар були серйозно порушені в результаті заборони діяльності Меджлісу, органу їхнього самоврядування, шляхом визнання його “екстремістською організацією”. Недавні звинувачення в екстремізмі проти заступника голови [Меджлісу] Ільмі Умерова є ще одним прикладом переслідування його лідерів. Ми очікуємо, що ці звинувачення бути відкинуто і право п. Умерова на захист буде дотримане повною мірою. Європейський Союз також продовжує закликати до надання повного, вільного і безперешкодного доступу міжнародних спостерігачів за правами людини на півострів.

Європейський Союз залишається відданим повноцінному здійсненню своєї політики невизнання незаконної анексії Криму та Севастополя. Ми повністю підтримуємо суверенітет, незалежність і територіальну цілісність України.

Share