13 липня відбудуться покази фільму “Процес” про Олега Сенцова у 28ми українських локаціях

Loading Події
  • This event has passed.

13 липня відбудуться покази фільму “Процес” про Олега Сенцова у 28ми українських локаціях

13 липня 2017, в день народження українського кінорежисера та в’язня Кремля Олега Сенцова, відбудуться безкоштовні покази фільму Аскольда Курова “Процес: російська держава проти Олега Сенцова” у восьми українських містах. Покази організовані за сприяння компанії Art House Traffic.

Світова прем’єра фільму відбулася на 67-му Берлінському кінофестивалі. Переклад фільму англійською мовою відбувся силою волонтерів під керівництвом Euromaidan Press в рамках кампанії #LetMyPeopleGo.

Після окупації Криму Росією, Олег став активним противником окупації. Крім Олега в цій справі були заарештовані Олександр Кольченко, а також Геннадій Афанасьєв та Олексій Чирній. У серпні 2015 року в Ростові-на-Дону відбувся суд над Сенцовим і Кольченко. Незважаючи на відсутність переконливих доказів, відмову одного з ключових свідків звинувачення у справі Сенцова-Кольченка Геннадія Афанасьєва давати свідчення і заяв, що попередні свідчення були дані під тиском, суд виніс вирок – 20 років позбавлення волі для Сенцова. Міжнародними організаціями з прав людини Сенцов визнаний політв’язнем. Міжнародна кінематографічна спільнота веде активну боротьбу за звільнення Олега Сенцова.В 2016 році Геннадій Афанасьєв, який був засуджений разом із Сенцовим, Кольченко, та Чирнієм, був повернений в Україну в результаті обміну.

Зйомки фільму розпочались в липні 2014 року одночасно в Москві та в Києві. Режисера Аскольда Курова, який особисто знає Олега, настільки вразило ув’язнення Сенцова, що він за допомогою документального фільму вирішив показати обставини справи Олега Сенцова.

Приблизно у той самий час Андрій Литвиненко почав досліджувати тему для документального фільму в Україні. Це відбулось на прохання друга та продюсера наступного ігрового фільму Олега Сенцова «Носоріг», Ольги Журженко. Всередині літа 2014 року два режисери зустрілися та вирішили об’єднати зусилля в роботі над проектом.

Зйомки тривали більше року. Через те що будь-яка зйомка Олега, окрім як у залі суду, неможлива, довелося шукати інші можливості аби познайомити глядача з героєм. Режисери вирішили розповісти історію Олега через інтерв’ю з близькими йому людьми, через його тексти, іноді за допомогою анімації, а також через події, які відбувались за цей рік, через історії героїв, які включились у цю справу та змінили своє життя.

Покази відбудуться в:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Олег Сенцов є одним з 45 в’язнів Кремля, українців, які незаконно ув’язнені Росією з політичних мотивів.

Date

Липень 13, 2017

Time

3:00 pm - 10:00 pm
Event Tags

Share this Event

REGISTER FOR THIS EVENT