Ільмі Умерову в Парижі вручили премію “Платформи європейської пам’яті та совісті”

Ilmi Umerov  (fourth from the left) receiving the Prize. Photo: snapshot from video, fb.com/ayshe.umerova

Ilmi Umerov (fourth from the left) receiving the Prize. Photo: snapshot from video, fb.com/ayshe.umerova

Заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерову 8 листопада в Парижі, під час конференції платформи «100 років комунізму. Історія й пам’ять», вручили премію «Платформи європейської пам’яті та совісті», передає Крим.Реалії.

Напередодні голова правління Кримськотатарського ресурсного центру Ескендер Барієв розповів, що кандидатуру Умерова висунули з ініціативи Кримськотатарського ресурсного центру та Меджлісу кримськотатарського народу.

На офіційному сайті «Платформи європейської пам’яті та совісті» повідомляється, що члени організації проголосували за вручення Ільмі Умерову премії «за визнання його боротьби проти тоталітаризму за ідеали демократії, основні права і свободи людини й верховенство закону».

В своїй промові на врученні премії, Ільмі Умеров проголосив, що кримські татари та прихильники України в Криму відстоюють інтереси всього світового співтовариства.

“Якщо світ раптом визнає анексію Криму, це порушить весь світовий баланс. Я часто звертаюся до лідерів держав з проханням посилювати економічні санкції і дипломатичний вплив на Російську Федерацію, щоб вона залишила в спокої Україну.

Відновлення територіальної цілісності України – гарантія того, що прецеденту не буде, і світова спільнота буде себе почувати в безпеці,”

сказав заступник Меджлісу, наголошуючи на тому, що саме за неприйняття анексії Криму він був ув’язнений російською владою.

Повний текст промови читайте тут:  Ільмі Умеров: “Якщо світ раптом визнає анексію Криму, це порушить весь світовий баланс”

Ільмі Умеров був засуджений у анексованому Криму до двох років колонії-поселення, йому також заборонили два роки займатися публічною діяльністю і виступати у ЗМІ. Умерова звинувачували в публічних закликах до сепаратизму. Він називає порушену проти нього кримінальну справу політично мотивованою.

Ільмі Умерова, а також засудженого в Криму одного з лідерів кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза російська влада звільнила і передала Туреччині 25 жовтня. Пізніше Умеров і Чийгоз приїхали до Києва.

Умеров повідомив про намір поїхати до Криму після поїздки до Німеччини, де він має пройти обстеження й лікування.

 

Share