Кремль має і буде нести відповідальність: члени Європарламенту вимагають від Путіна звільнити Умерова

large_image_14343

Брюссель, 1 вересня 2016 р.

Пане Президенте Путін,

Ми, члени Європейського Парламенту, звертаємося до вас у справі Ільмі Умєрова, одного з лідерів кримських татар і заступника голови кримськотатарського Меджлісу.

Ми були шоковані, дізнавшись, що пан Умеров не тільки стикається з політично мотивованим переслідуванням з боку російських окупаційних властей, але й був 18 серпня 2016 року примусово переправлений зі звичайної лікарні до психіатричної клініки м. Сімферополя у Криму.

Ми надзвичайно стурбовані станом здоров’я пана Умєрова, читаючи повідомлення щодо його кров’яного тиску, рівня цукру в крові та інших чинників, кожен з яких викликає тривогу. Пан Умєров, якому 59 років, є тяжко хворим на  діабет, і саме відповідний медичний нагляд  має бути йому терміново забезпечений.

Замість цього, російські власті, схоже, повернулися до примусового психіатричного ув’язнення, який ганебно використовувався проти політичних дисидентів за радянських часів. Такі каральні акції є явним порушенням міжнародних стандартів щодо прав людини з боку Росії та суперечать Європейській конвенції про запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню.

Ми закликаємо негайно звільнити пана Ільмі Умєрова із психіатричної лікарні і без жодних затримок надати йому належну медичну допомогу.

Ми також висловлюємо вкрай серйозне занепокоєння у зв’язку із загальною ситуацією в окупованому Криму, зокрема погіршенням стану дотримання прав кримських татар, корінного населення регіону. Рішення Росії заборонити кримськотатарський Меджліс, переслідування осіб, які виступали проти незаконної анексії Криму, десятки викрадень і зникнень безвісти, які належно не розслідуються, придушення релігійних прав і свободи медіа — усе це глибоко ганебні дії окупаційної влади, за які Кремль повинен нести і понесе належну відповідальність.

Насамкінець, ми нагадуємо Вам, що Європейський Союз залишається цілковито відданим своїй політиці невизнання незаконної окупації та анексії Криму, частини України.

Члени Європейського Парламенту:

Петрас Ауштревічус, Ясенко Селімовіч, Марк Демесмейкер, Яромір Штетіна, Ларс Адактуссон, Анна Марія Корацца Більдт, Беатріз Бесерра Бастеррекеа, Каті Пірі, Тунне Келам, Броніс Ропе, Тібор Шаний, Ана Марія Гомес, Людек Нідермаєр, Інесе Вайдере, Павел Телічка, Антанас Ґуоґа, Фредерік Федерлі, Лайма Лючія Андрікєне, Міхал Боні, Павел Свобода, Ільхан Кючук

MEPs' letter to Putin re. Umerov, Sept. 1, 2016

Share