Майстер-клас А. Наумлюка “Судовий репортаж”

21 червня о 19.00 у Кримському домі (вул. Суворова, 9) відбудеться розмова з журналістом російського бюро “Радіо Свобода” Антоном НАУМЛЮКОМ про висвітлювані ним справи СенцоваКольченка, Савченко, Литвинова та КарпюкаКлиха.

Продовженням воєнних дій на Донбасі і окупації Криму стала ціла низка політичних судових процесів над українцями в Росії. Деякі з них висвітлювалися в ЗМІ дуже широко, решта не користуються такою популярністю. Але всі вони використовуються в самій Росії в пропагандистських цілях. Фактично, російські ЗМІ, підконтрольні Кремлю (передусім, центральні телеканали) працюють в тісній взаємодії зі слідством.

У таких умовах робота незалежних ЗМІ та окремих кореспондентів у судовій залі дозволяє не тільки інформувати читачів і глядачів, а й протидіяти пропаганді. Але при цьому вимагає специфічного досвіду, починаючи від юридичних знань, і завершуючи вирішенням етичних питань.

© Volodymyr Ivakhnenko, Radio Svoboda

Антон Наумлюк на тлі фото політв’язня Миколи Карпюка © Володимир Івахненко, Радіо Свобода

На заході йтиметься про наступне:

  • Організація судового процесу: етапи процесу, хід засідань, подання клопотання щодо акредитації, фото-відео-зйомки і т.п.;
  • Робота з документами матеріалів справи, взаємодія зі сторонами процесу, колегами;
  • Безпека журналіста при висвітленні судових політичних процесів;
  • Етичний конфлікт при висвітленні політичних процесів;
  • Висвітлення та сприйняття політичних процесів над українцями в Росії.

Організатори події: “Євромайдан SOS” у рамках кампанії LetMyPeopleGo спільно з Кримським Домом за підтримки ГО “Детектор медіа”.

Розмова відбудеться в рамках фотовиставки “Суд абсурду”, на якій представлені світлини Антона Наумлюка, зроблені під час процесів над О. Сенцовим та О. Кольченком, Н. Савченко, С. Литвиновим, а також М. Карпюком і С. Клихом.

Share