У столиці відкрилася фотовиставка про дітей кримських політв’язнів

Фото: Сергій Нужненко / Радіо Свобода

20 жовтня у Кримському домі в Києві відбулося урочисте відкриття фотовиставки Антона Наумлюка “Доросле кримське дитинство”, де представлені 16 фотоісторій  дітей кримських політичних в’язнів.

Виставку було організовано Центром громадянських свобод в рамках кампанії #LetMyPeopleGo, яку веде “Євромайдан SOS”.

На виставці були представлені 16 фотоісторій кримських дітей, рідні яких були відірвані від них у результаті вторгнення російських правоохоронців в їхні оселі. На світлинах зображені діти, онуки, племінники жертв політичного терору окупантів: Ферата Сайфуллаєва, Рустема Абільтарова, Зеврі Абсеїтова, Алі Асанова, Енвера Мамутова, першої жертви російсько-української війни Решата Аметова, Еміра-Усеїна Куку, Вадима Сірука, Ільмі Умерова, Теймура Абдуллаєва, Еміля Джемаденова та Мусліма Алієва.

1A856220-2FB7-4CEB-AED0-7C3E74F05D84_w1023_s

На урочистому відкритті з вітальними словами виступили автор світлин Антон Наумлюк, лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Рефат Чубаров, перший заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Юсуф Куркчі, програмний директор Кримського дому Алім Алієв, родичі політичних в’язнів Кремля Ігор Гриб і Оксана Стогній, а також волонтерка Центру громадянських свобод, одна з безпосередніх організаторок виставки Олександра Сурган.

На виставці було представлено 16 світлин дітей кримських політв’язнів та їхні короткі історії, перекладені чотирма мовами: українською, кримськотатарською, англійською та російською. На виставці також було представлено інсталяцію: 16 кліток, у яких “ув’язнено” дитячі іграшки, та іграшковий “пікет”. Інсталяція покликана привернути увагу до того, що в заручниках кремлівського режиму залишаються вже понад 100 дітей, які лишилися без батьківського піклування.

C89EFD82-9FF2-4FA8-A9B4-DAADC61A3097_w1023_s

“Це повинні бачити депутати. Я дуже вражений цими фотографіями. Ми не перебуваємо в цій ситуації, в якій перебувають ці батьки і діти. Розумом ми можемо розуміти, але про те, що вони відчувають, ми може тільки здогадуватися”

Рефат Чубаров

Виставка триватиме до 1 листопада включно, після чого організатори планують продемонструвати її на інших українських і міжнародних арт-майданчиках.

Усі фото: Сергій Нужненко / Радіо Свобода

Share