Поширюйте інформацію про в’язнів Кремля англійською!

“Євромайдан SOS” у рамках кампанії LetMyPeopleGo створив новий англомовний буклет, аби пояснити, з якими порушеннями доводиться стикатися “в’язням Кремля”. Це кишенькове видання поширюється серед західних інституцій, що опікуються правами людини, євродепутатів та міжнародних організацій, аби вчергове привернути увагу до незаконно ув’язнених українських громадян в Росії та окупованому Криму.

Видання доступне за цим посиланням.

Серед порушень базових прав, із якими чи не щодня доводиться стикатися бранцям, ідеться, зокрема, про

  • застосування психологічних та фізичних тортур;
  • незаконне вивезення затриманих осіб на територію Росії;
  • спроби силою нав’язати російське громадянство;
  • недопуск до заарештованих осіб українських консулів та незалежних адвокатів;
  • ізоляцію від контактів із родичами;
  • примус до самообмови;
  • тотальну фальсифікацію кримінальних справ;
  • відмову у наданні медичної допомоги та інше.

Hostages of the KremlinУсього в буклеті наведено 16 доказів незаконних дій Російської Федерації проти захоплених осіб.
Окрім того, правозахисники звертають увагу на кейси, які потребують особливої уваги та термінового реагування: ідеться про справи Станіслава Клиха, психічне здоров’я якого викликає дедалі більше занепокоєння, Юрія Солошенка, 73-річного важко хворого в’язня, та Надії Савченко (на момент підготовки видання вона ще тримала голодування).

На завершення — у буклеті вміщенні рекомендації як для середовища тих, хто приймає рішення, так і для пересічних громадян. LetMyPeopleGo закликає, зокрема, порушувати тему незаконно ув’язнених Росією українців у національних парламентах країн ЄС, підтримувати міжнародну кампанію за їх визволення, у тому числі, наслідувати приклад Литви та запроваджувати санкційні “списки Савченко”, а щонайменше — бодай не забувати надсилати ув’язненим листи та поштівки.

Кишенькове видання було підготовлене спільно із чеською наурядовою організацією Centre for Human Rights — People in Need.

Правозахисники закликають поширювати буклет в англомовному середовищі, аби якомога більше людей дізнавалося, що грубі порушення проти незаконно ув’язнених українців — реальність, із якою цим людям доводиться стикатися щодня.

Share