Арсен Кубедінов

Рід діяльності:

 

Адвокат:

Джеміль Темішев

Звинувачення:

ч. 2 ст. 282.2 Кримінального кодексу РФ (участь у діяльності екстремістської організації)

Затримання:

02.10.2017

Міра покарання: 2,5 роки позбавлення волі

2355
Дні позбавлення волі

Кубедінов був заарештований 2 жовтня 2017 року разом з трьома іншими кримськими татарами, яких звинувачують у тому, що вони є частиною руху Таблігі Джамаат. Він одружений і є батьком чотирьох маленьких дітей, найстаршому з яких – 11 років. Того ж дня російські державні ЗМІ повідомили, що ФСБ ліквідувала три осередки Таблігі Джамаату в Криму. Таблігі Джамаат заборонена в Росії і вважається “екстремістською” організацією після рішення Верховного Суду Російської Федерації 2009 року. 22 лютого 2018 року Кубедінов був звільнений з СІЗО Сімферополя і під підписку про невиїзд з території Російської Федерації.

22 січня 2019 року де-факто Верховний Суд Криму виніс своє рішення. Арсен Кубедінов був визнаний винним і засуджений до 2,5 років позбавлення волі.

Докази невинуватості

Дослідження не дало жодних чітких доказів, які б підтвердили звинувачення в тому, що група чотирьох чоловіків – Талята Абдурахманова, Арсена Кубедінова, Сейрана Мустафаєва та Рената Сулейманова – є частиною організації Таблігі Джамаат. Натомість один з адвокатів – адвокат Сулейманова Едем Семедляєв повідомив, що затримані були змушені співпрацювати з фактичними слідчими в обмін на більш м’який вирок. Крім того, в день їхнього затримання представник російського муфтія Криму відвідав затриманих у приміщеннях ФСБ і запропонував їм допомогу, якщо вони визнають свою провину і погодяться з призначеними державою адвокатами.

Головним доказом під час судового засідання був запис розмови обвинувачених між собою, яка таємно прослуховувалася силами безпеки. У цій бесіді вони обговорюють загальні питання, що стосуються релігії, і не розглядають жодних екстремістських, насильницьких або незаконних питань. Лінгвістична експертиза була упередженою та маніпулятивною. 

У Росії антиекстремістське законодавство використовується для виправдання політичних переслідувань, особливо проти кримських татар і мусульман. Транснаціональний рух “Таблігі Джамаат”, діяльність якого переважно базується на прозелітизмі (“da’wa”, що відповідає релігійній місії), є нерадикальною і аполітичною групою. Вона зосереджена на відтворенні способу життя Мухаммеда через суворий дрес-код і релігійні практики, а також на сприяння місіонерським подорожам («хурудж») для поширення віри.

Матеріали по темі:

Новини


Share