Айдер Саледінов

Рід діяльності:

будівельник

Адвокати:

Еміль Курбедінов, Едем Семедляєв

Обвинувачення:

ч. 2 ст. 205.5 КК РФ (участь у діяльності організації, яку визнано терористичною на території РФ, а саме осередку організації “Партія ісламського визволення” (Хізб ут-Тахрір аль-Ісламі)

Дата затримання:

12.10.2016

Загрожує:

від 10 до 20 років позбавлення волі

Місце утримання:

ФКУ СИЗО-1 УФСИН России по Республике Крым и г. Севастополю, 295006, Республика Крым, г. Симферополь, бул. Ленина, 4

Адреса для листів до Криму:

01004, м. Київ, вул. Басейна, 9-Г, оф. 25, Центр громадянських свобод, Саледінову Айдеру

1475
днів в ув’язненні

Затриманий після обшуку у власному будинку в селі Строганівці Сімферопольського району окупованого Криму. В оселі проживала велика родина з 11 осіб. Російські силовики вдерлися до неї о 5:50 ранку, вели себе грубо і зухвало, вибили внутрішні двері та відмовили у виклику сусідів як понятих. Вони конфіскували телефони, жорсткий диск комп’ютера та кілька книг релігійної тематики. Слідчий також не надав родині копію протоколу обшуку.

Айдера та ще чотирьох мусульман, арештованих у Криму того ж дня, обвинуватили у належності до міжнародної ісламської партії “Хізб ут-Тахрір”, що легально діє в Україні та більшості країн світу, але безпідставно заборонена в РФ як “терористична”. Своєї провини він не визнає.

Незадовго до арешту Айдер повернувся з хаджу (паломництва до Мекки):

Коли вони вилітали до Саудівської Аравії, їм видавали закордонні паспорти, вони проходили паспортний контроль: їхні дані ретельно перевірялися. А тепер їм закидають, що вони із 2015 року займаються терористичною діяльністю. Навіщо ж їм тоді видавали паспорти? Це говорить про нелогічність обвинувачення.

Еміль Курбедінов, адвокат

Після арешту Саледінова без годувальника лишилися його дружина Гузаль та четверо малолітніх дітей (на той момент вони мали відповідно 6, 5, 2 роки та 10 місяців). Айдер був офіційно оформлений як опікун своєї 88-річної бабусі.

Деталі:

Черное утро: История ареста в семье Салединовых

“Все их знают с лучшей стороны”: Что известно о пятерых подозреваемых в причастности к “Хизб-ут-Тахрир”

Докази невинуватості:

Організація “Хізб ут-Тахрір” визнана в РФ “терористичною” безпідставно, незважаючи на відсутність жодного доведеного факту участі її членів у підготовці або здійсненні терактів в будь-якій країні за понад 60 років її існування.

Під час обшуків у будинку Айдера було знайдено лише ісламську літературу.

Тортури:

Під час судового засідання з обрання запобіжного заходу затримані перебували у залізних клітках, що кваліфікується Європейським судом із прав людини як порушення ст. 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

За твердженням захисту, в’язні страждають від нелюдських умов утримання в сімферопольському СІЗО: в їжі плавають таргани, від клопів і бліх “уся постільна білизна в крові”, у зв’язку із завантаженістю камер ліжок не вистачає, тож затримані змушені спати по черзі. В ізоляторі мають місце проблеми з водою: її періодично відключають, хоча камери переповнені. Ув’язнених мусульман намагаються шлжувати свининою, забороненою ісламом, та перешкоджають їм у здійсненні намазу.

Новини справи


Share