Дмитро Штибліков

Рід діяльності:

комірник на складі МНС РФ у Севастополі, до 2014 року працював військовим експертом в аналітичному центрі “Номос”

Адвокати:

Арман Петросян (за призначенням), Олександр Попков (за угодою з родичами)

Обвинувачення:

  • підготовка диверсії (ст. 30 і п. “а” ч. 2 ст. 281 КК РФ)
  • незаконне придбання та зберігання боєприпасів та вибухових речовин (ст. 221.2 КК РФ)

Дата затримання:

09.11.2016

Міра покарання:

5 років колонії суворого режиму

Адреса для листів до Криму:

01004, м. Київ, вул. Басейна, 9-Г, оф. 25, Центр громадянських свобод, Штиблікову Дмитру Анатолійовичу

1413
днів в ув'язненні

До анексії Криму Росією Дмитро Штибліков працював у Центрі сприяння вивченню геополітичних проблем і євроатлантичного співробітництва Чорноморського регіону “Номос”. Періодично його авторські тексти друкувалися в українських виданнях. Народжений у російському місті Чита на Далекому Сході, навесні 2014 року Штибліков вирішив залишитися у Криму. Він отримав російський паспорт, пройшов перевірку і влаштувався комірником на складі МНС.

Штиблікова затримали у Севастополі 9 листопада 2016 року. На відеозаписі затримання, яке розповсюдила ФСБ, видно, як він іде вулицею, ззаду його хапає оперативник ФСБ із пакетом, після чого слідує кадр із уже затриманим чоловіком у наручниках. На записі обшуку вдома і в гаражі у Штиблікова видно зброю. На стіні висить сувенірна військова амуніція, а також так звана “візитівка Яроша”. Велика частина зброї виглядає як автомати і пістолети для страйкболу, яким захоплювався Дмитро.

Разом із Дмитром Штибліковим було затримано його дружину Олену, яку співробітники ФСБ також допитували. Олена Штиблікова каже, що за характером питань у неї склалося враження, що її хочуть залучити до справи в якості співучасника — жінку запитували, де вона була в певні дні, чому кожен день ставила автомобіль на певному місці, про що говорила телефоном у певний час. Проте згодом дружину відпустили, і у справі вона не фігурує.

ФСБ застверджує, що Штибліков був  членом “диверсійно-терористичної групи Головного управління розвідки Міноборони України”. Його обвинуватили у плануванні диверсійних акцій на об’єктах військової інфраструктури і життєзабезпечення Криму.

У Службі безпеки України заявили, що затримані у Криму громадяни України не є ані співробітниками, ані контактерами з боку спецслужби.

Інформації від адвоката Армана Петросяна, який представляє інтереси Штиблікова за призначенням, не надходить; із родичами він не спілкується. Незалежні адвокати не змогли потрапити до Штиблікова: довгий час слідство фактично ховало його в ізоляорі тимчасововго тримання Бахчисарая. Коли адвокат Міжнародної правозахисної групи “Агора” Олександр Попков, який уклав договір із рідними затриманого, спробував домогтися зустрічі з ув’язненим, співробітник ІТТ показав йому записку, де рукою Штиблікова було написано відмову від послуг Попкова.

У травні 2017 року Дмитро Штибліков уклав досудову угоду зі слідством. Це означало визнання ним “вини” та готовність співпрацювати зі слідством. Його справа розглядалася в особливому порядку без вивчення доказів винуватості.

16 листопада 2017 року “Севастопольський міський суд” під головуванням “судді” Нікітіна Геннадія Володимировича засудив Штиблікова до 5 років колонії суворого режиму та штрафу у 200 тисяч рублів.

Тортури

Про застосування тортур до заарештованих не повідомлялося, проте родичі Штиблікова впевнені, що згоду на досудову угоду він дав під примусом.

Новини справи


Share