Еміль Джемаденов

Рід діяльності:

політолог, після анексії Криму — експедитор-інкасатор банку

Адвокати:

Еміль Курбедінов, Едем Семедляєв

Обвинувачення:

ч. 2 ст. 205.5 КК РФ (участь у діяльності організації, яку визнано терористичною на території РФ, а саме осередку організації “Партія ісламського визволення” (Хізб ут-Тахрір аль-Ісламі)

Дата затримання:

12.10.2016

Загрожує:

від 10 до 20 років позбавлення волі

Місце утримання:

ФКУ СИЗО-1 УФСИН России по Республике Крым и г. Севастополю, 295006, Республика Крым, г. Симферополь, бул. Ленина, 4

Адреса для листів до Криму:

01004, м. Київ, вул. Басейна, 9-Г, оф. 25, Центр громадянських свобод, Джемаденову Емілю

1475
днів в ув’язненні

Затриманий після обшуку у власному будинку в селі Кам’янка Сімферопольського району окупованого Криму. Російські силовики на чолі зі старшим слідчим кримської ФСБ Сергієм Кулановим вдерлися до нього напередодні ранкового намазу. Вони конфіскували телефон Еміля, переклад Корану та кілька брошур релігійного змісту. Адвоката Едема Семедляєва протягом двох годин не допускали всередину до підзахисного.

Еміля та ще чотирьох мусульман, арештованих у Криму того ж дня, обвинуватили у належності до міжнародної ісламської партії “Хізб ут-Тахрір”, що легально діє в Україні та більшості країн світу, але безпідставно заборонена в РФ як “терористична”. Своєї провини він не визнає.

В этот же день около трех часов дня силовики провели обыск и у родителей Эмиля, тоже живущих в Каменке. Там они вели себя намного жестче. Выломали калитку. Братьев Эмиля положили лицом в грязь. Обыскали все.

Ліана Джемаденова, дружина в’язня

Еміль Джемаденов має дві вищих освіти: перший вуз закінчив у Туреччині за спеціальністю “готельна справа”, другий — у Криму за спеціальністю “політологія”. До анексії Криму він займався політичними дослідженнями в Україні, виступав на конференціях і форумах, а після встановлення на півострові окупаційного режиму РФ працював експедитором-інкасатором банку. Дружина Еміля підкреслює, що він не зміг би влаштуватися на таку відповідальну роботу, якби не мав беззаперечної репутації.

Подружжя має чотирьох малолітніх дітей, причому четверта дитина народилася уже після затримання.

Деталі:

Джемаденов Эмиль: история ареста

“Все их знают с лучшей стороны”: Что известно о пятерых подозреваемых в причастности к “Хизб-ут-Тахрир”

Фигуранты “дела Хизб ут-Тахрир” находятся в нечеловеческих условиях — Джемаденов

Крымские Кличко, политолог и строители: кого ФСБ записала в террористы?

Докази невинуватості:

Організація “Хізб ут-Тахрір” визнана в РФ “терористичною” безпідставно, незважаючи на відсутність жодного доведеного факту участі її членів у підготовці або здійсненні терактів в будь-якій країні за понад 60 років її існування.

Під час обшуків у будинку Еміля було знайдено лише ісламську літературу.

Тортури:

Під час судового засідання з обрання запобіжного заходу затримані перебували у залізних клітках, що кваліфікується Європейським судом із прав людини як порушення ст. 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

За твердженням захисту, в’язні страждають від нелюдських умов утримання в сімферопольському СІЗО: в їжі плавають таргани, від клопів і бліх “уся постільна білизна в крові”, у зв’язку із завантаженістю камер ліжок не вистачає, тож затримані змушені спати по черзі. В ізоляторі мають місце проблеми з водою: її періодично відключають, хоча камери переповнені. Ув’язнених мусульман намагаються шлжувати свининою, забороненою ісламом, та перешкоджають їм у здійсненні намазу.

Новини справи


Share