Енвер Бекіров

Рід діяльності:

охоронець, керівник місцевої мусульманської спільноти

Адвокат:

перевіряється

Обвинувачення:

ч. 2 ст. 205.5 КК РФ (участь у діяльності організації, яку визнано терористичною на території РФ, а саме осередку організації “Партія ісламського визволення” (Хізб ут-Тахрір аль-Ісламі)

Дата затримання:

11.02.2016

Загрожує:

від 5 до 10 років позбавлення волі

Місце утримання:

ФКУ СИЗО-1 УФСИН России по Республике Крым и г. Севастополю, 295006, Республика Крым, г. Симферополь, бул. Ленина, 4

Адреса для листів до Криму:

01004, м. Київ, вул. Басейна 9-Г, оф. 25, Центр громадянських свобод, Бекирову Энверу Небиевичу

1717
днів в ув’язненні

11—12 лютого 2016 р. російські силовики провели серію обшуків і затримань у будинках кримських мусульман в окупованому Криму. Всього було затримано 14 осіб, з них заарештовано чотирьох. Ними виявилися Енвер Бекіров (Ялтинський район), Емір-Усеїн Куку (Ялтинський район), Муслім Алієв (Алушта) та Вадим Сірук (Ялта).

Енвер Бекіров народився 1 січня 1963 р. у столиці Таджикистану м. Душанбе. Під час навчання у фізкультурному технікумі Душанбе він отримав звання майстра спорту із класичної боротьби, деякий час працював тренером. У 1990 р. з маленькою дитиною і дружиною переїхав на постійне місце проживання до Криму, де у нього народилося ще двоє дітей. Із 1992 р. родина влаштувалася в селі Краснокам’янка Ялтинського району. Через брак робочих місць Енвер був змушений перекваліфікуватися і зайнявся художнім оформленням та дизайном інтер’єрів. Останнім часом він працював сторожем, підробляв ремонтними роботами, захоплювався ландшафтним дизайном.

Він активно проявляв свою громадянську позицію, керував місцевою мусульманською спільнотою. Як голова громади займався благодійністю, допомагав бідним і малозабезпеченим сім’ям, брав участь в проведенні похоронних церемоній.

Енвер Бекіров є троюрідним братом матері Рефата Алімова, затриманого двома місяцями пізніше за аналогічною підозрою. Бекірову інкримінується причетність до діяльності “Хізб ут-Тахрір” — организації, дозволеної на території України, але забороненої в РФ.

Читайте також:

Жена Энвера Бекирова: условия содержания в симферопольском СИЗО ужасные

Докази невинуватості

За словами сторони захисту, сторона обвинувачення не має жодних вагомих доказів причетності Бекірова до “Хізб ут-Тахрір”. Адвокат Олександр Попков стверджує, що єдиним “доказом”, наявним у матеріалах справи, є

відео- чи аудіозапис, на якому обговорюють “на кухні” різні політичні теми: долю Криму, Росії, України, місце ісламу в обох країнах, постулати релігії, різні погляди, у тому числі тих же самих “хізбів”. Відеозапис приховано зроблено ще одним учасником бесіди, який бере активну участь у бесіді, нарочито зачіпає слизькі теми, і, судячи з усього, є агентом спецслужб і підставним свідком.

Цей запис ніяк не доводить причетності співрозмовників до “Хізб ут-Тахрір” або планування ними террористичних дій.

Тортури

У СІЗО, де утримується Бекіров, тортури або фізичне насильство не застосовуються, однак використовуються інші методи впливу. Адвокат Еміль Курбедінов розповів про нелюдські умови утримання в СІЗО: про їжу, в якій плавають таргани, про клопів і бліх, від яких “уся постільна білизна у крові, про нестачу ліжок у зв’язку із завантаженістю камер (сплять по черзі) і т. п.

Також у Сімферопольському СІЗО є проблеми з водою: її періодично відключають, хоча камери переповнені.

Відомо, що мусульман на постійній основі годують свининою, забороненої ісламом, та перешкоджають їм у здійсненні намазу.

Новини справи


Share