Енвер Мамутов

Рід діяльності:

займався ремонтними і будівельними роботами

Адвокат:

Еміль Курбедінов

Звинувачення:

ч. 1 ст. 205.5 КК РФ (організація діяльності організації,  яку визнано терористичною на території РФ, а саме осередку організації “Партія ісламського визволення” (Хізб ут-Тахрір аль-Ісламі)

Дата затримання:

12.05.2016

Загрожує:

до 20 років позбавлення волі

Місце утримання:

ФКУ СИЗО-1 УФСИН России по Республике Крым и г. Севастополю, 295006, Республика Крым, г. Симферополь, бул. Ленина, 4

Адреса для листів до Криму:

Представництво Меджлісу, 01014, м. Київ, вул. Сєдовців, 22/14

1626
днів в ув’язненні

Енвер Мамутов народився 28 серпня 1975 р., проживав у Бахчисараї. Батько сімох дітей (двоє від першого шлюбу), практикуючий мусульманин. Був єдиним годувальником для дітей, дружини та її хворої матері.

Вранці 12 травня 2016 р. замок на дверях його будинку був виламаний ломом. До помешкання увірвалося близько десяти осіб, частина в масках і зі зброєю, інші — в цивільному. Разом із ними вже були поняті, адвоката викликати не дозволили. Вулиця із двох сторін була перекрита КамАЗами та співробітниками ОМОНу. У Мамутова було вилучено комп’ютер і телефон. Після його затримання дружина та адвокат протягом п’яти діб не могли встановити місцезнаходження Енвера. Разом із Мамутовим того самого дня було затримано ще трьох мусульман: Зеврі Абсеїтова, Ремзі Меметова та Рустема Абільтарова.

Мамутову обрали запобіжний захід у вигляді утримання під вартою. На даний момент він продовжений до 11 жовтня 2016 року. Його, на відміну від большінтва інших затриманих кримських мусульман, звинувачують за частиною 1 статті 205.5 КК РФ (організація діяльності терористичної організації).

Докази невинуватості

За словами сторони захисту, сторона обвинувачення не має жодних вагомих доказів причетності Сірука до “Хізб Ут-Тахрір”.

Тортури

У СІЗО, де утримується Мамутов, тортури або фізичне насильство не застосовується, однак використовуються інші методи впливу. Еміль Курбедінов розповів про нелюдські умови утримання в СІЗО: “про їжу, в якій плавають таргани, про клопів і бліх, від яких, цитую: все постільна білизна в крові, про недостачу ліжок у зв’язку із завантаженістю камер (сплять по черзі) і другом”.

Також у Сімферопольському СІЗО присутні проблеми з водою: її періодично відключають, хоча камери переповнені затриманими. Відомо, що мусульман на постійній основі годують свининою, забороненої ісламом, перешкоджають здійсненню намазу.

У травні адвокат повідомляв, що Мамутова “утримують в одиночній камері і не дають можливість направляти скарги, заяви. На вимогу не видають ручку, папір, книги з бібліотеки в’язниці (Коран, кримінальний кодекс), з трьох передач (їжа) дійшла тільки одна”.

Новини справи


Share