Ернес Аметов

Рід діяльності:

бізнесмен

Адвокат:

Айдер Азаматов

Звинувачення:

ч. 2 ст. 205.5 Кримінального кодексу Російської Федерації (участь у терористичній організації, а саме місцевому осередку Ісламської партії визволення “Хізб ут-Тахрір”)

Затримання:

11.10.2017

Загрожує:

від 10 до 20 років в’язниці

Адреса для листів: 

{address} 

2355
days in custody

Батько двох дітей, Ернест Аметов був заарештований 11 жовтня 2017 року разом з п’ятьма іншими кримськими татарами в місті Бахчисарай. Представники ФСБ проводили обшуки в їхніх будинках, під час яких адвокатам не дозволялося спілкуватися зі своїми клієнтами. Вісім активістів руху «Кримська Солідарність» також були затримані і доставлені до поліцейської дільниці після того, як вони прийшли, щоб показати свою підтримку арештованим кримським татарам і поділитися в соціальних мережах діями де-факто правоохоронних органів.

З моменту затримання Ернест Аметов перебуває під арештом у слідчому ізоляторі. 

Докази невинуватості:

Аметов, разом з Меметом Беляловим, Сервером Зекір’яєвим, Тимуром Ібрагімовим і Сейраном Салієвим, звинувачуються в участі в місцевому осередку Ісламської партії визволення (Хізб ут-Тахрір). За словами слідчих ФСБ, ймовірним організатором цього осередку є Сулейман (Марлен) Асанов.

«Хізб ут-Тахрір» вважається в Росії  «терористичною» організацією згідно з рішенням Верховного Суду Російської Федерації від 2003 року, попри відсутність доказів її участі у підготовці або вчиненні будь яких терористичних актів. Це транснаціональний рух, який представляє себе як ненасильницький і який вважається легальним в Україні і дозволений в інших країнах.

Той факт, що всі шість заарештованих кримських татар брали активну участь у громадському русі «Кримська солідарність», який надає підтримку сім’ям кримських політв’язнів, може вказувати на те, що  ці звинувачення є політично мотивованими.

 

Тортури:

Часто під час судових засідань  заарештованим і не надається ні вода, ні їжа, що розглядається адвокатами як одна з форм тортур. Установи суду, як правило, закриті для громадськості. Затриманих часто поміщають у металеві клітки, що є порушенням статті 3 Європейської конвенції про захист прав людини та фундаментальних свобод. Крім того, сім’ям не дозволяється відвідувати затриманих у в’язниці. Фігуранти справи також  були вимушені провести більше місяця в психіатричній лікарні для проходження психіатричної експертизи.

Подовження досудового ув’язнення Аметова, незважаючи на відсутність доказів проти нього, на думку адвоката, також може розглядатися як одна з форм тортур:

«Ми розглядаємо досудове ув’язнення як певний тип тиску на наших клієнтів, а не на захист від можливого втечі. Вони не зможуть ні зникнути, ані впливати на когось під домашнім арештом. Але утримання їх у слідчому ізоляторі має принципово іншу мету, тому що це страшне переповнене місце, яке заражене блохами, вошами, клопами. Місце, де холодно, де не вистачає води і де всі хвороби посилюються. Все це може вважатися тортури», – Еміль Курбедінов, адвокат.

Під час участі в судових засіданнях у Ростові у березні 2020, підсудним видавали прострочені сухпайки, а також видавали їжу зі свининою, яку мусульманам забороняє їсти релігія. Через це, підсудні взагалі майже нічого не їдять, оскільки цілий день знаходяться в суді. За дворічне перебування в СІЗО у фігурантів справи погіршилося здоров’я, за словами адвокатів, проте їх скарги не розглядаються.

Новини


Share