Муслім Алієв

Рід діяльності:

громадський активіст

Адвокат:

Сергій Легостов

Обвинувачення:

ч. 1 ст. 205.5 КК РФ (організація осередку організації “Партія ісламського визволення” (Хізб ут-Тахрір аль-Ісламі), яку визнано терористичною на території РФ

Дата затримання:

11.02.2016

Загрожує:

від 15 років позбавлення волі до пожиттєвого ув’язнення

Місце утримання:

ФКУ СИЗО-1 УФСИН России по Респ. Крым и г. Севастополю, 295006, г. Симферополь, бул. Ленина, 4

Проміжна адреса для листів до Криму:

01004, м. Київ, вул. Басейна 9-Г, оф. 25, Центр громадянських свобод, Алиеву Муслиму Нуриевичу

1719
днів в ув’язненні

11—12 лютого 2016 р. російські силовики провели серію обшуків і затримань у помешканнях кримських мусульман в окупованому Криму. Всього було затримано 14 осіб, четверо з яких були залишені під арештом. Ними виявилися Енвер Бекіров (Ялтинський район), Емір-Усеїн Куку (Ялтинський район), Муслім Алієв (Алушта) та Вадим Сірук (Ялта).

Муслім Алієв народився 4 березня 1971 р. в селищі Улугбек Орджонікідзевського району Ташкентської області (Узбецька РСР). У 1978 р. разом із батьками переїхав до Криму, де вже проживали мати і сестра його батька. Однак через відмову кримської влади прописати батьків Мусліма у Криму вони були змушені виїхати до Краснодарського краю. У 1989 р. він зміг остаточно повернутися до Криму, де створив власну сім’ю. Нині він батько чотирьох дітей, одна з його дочок — інвалід дитинства. Коли його перша дочка тяжко захворіла, він був змушений піти з роботи адміністратора місцевої кримськотатарської музичної групи і почав працювати на будівництві. В цей же період він став більш активно сповідувати іслам. До цього часу сім’я проживає в кімнаті гуртожитку для депортованих громадян у селі Верхня Кутузівка.

У 2005 р. Муслім Алієв став членом мусульманської громади “Алушта” і з того часу був активним учасником її діяльності. За дорученням громади і на запрошення місцевих жителів мусульманського віросповідання він брав участь в організації поховань, проведенні ритуалів одруження та наречення новонароджених. За дорученням громади проводив колективні п’ятничні молитви і проповіді. Брав участь в організації свят, надавав допомогу тим, хто опинявся в біді. В тому ж 2005 р. Мусліма Алієва було обрано головою місцевої мусульманської громади “Азизлер” в селі Ізобільне, яка після фіктивного “референдуму” 16 березня 2014 р. припинила свою діяльність.

Муслім завжди дотримувався принципів ненасильства, виступав проти прояв расизму, націоналізму, ксенофобії та нетерпимості.

Адвокат Еміль Курбедінов опублікував лист Алієва, написаний ним у СІЗО:

Я продовжую заявляти, що підозри в моїй терористичної діяльності, обшук і арешт є незаконними. Рішення суду про моє затримання розглядається мною як морально-психологічний тиск […] Я прошу вас бути неупередженим і мудрішим і зняти з мене арешт, замінивши запобіжний захід на підписку про невиїзд, а слідство нехай доведе мою провину, якщо зможе і нехай пред’явить вагомі докази, а не якісь домисли та припущення.

Докази невинуватості

Адвокат Олександр Попков стверджує, що єдиним “доказом”, наявним у матеріалах справи, є

відео- чи аудіозапис, на якому обговорюють “на кухні” різні політичні теми: долю Криму, Росії, України, місце ісламу в обох країнах, постулати релігії, різні погляди, у тому числі тих же самих “хізбів”. Відеозапис приховано зроблено ще одним учасником бесіди, який бере активну участь у бесіді, нарочито зачіпає слизькі теми, і, судячи з усього, є агентом спецслужб і підставним свідком.

Цей запис ніяк не доводить планування співрозмовниками террористичних дій.

Тортури

У СІЗО, де утримується Алієв, тортури або фізичне насильство не застосовуються, однак використовуються інші методи впливу. Адвокат Еміль Курбедінов розповів про нелюдські умови утримання в СІЗО: про їжу, в якій плавають таргани, про клопів і бліх, від яких все постільна білизна в крові, про недостачу ліжок у зв’язку із завантаженістю камер (сплять по черзі) і т. п.

Також у Сімферопольському СІЗО є проблеми з водою: її періодично відключають, хоча камери переповнені затриманими.

Відомо, що мусульман на постійній основі годують свининою, забороненої ісламом, перешкоджають їм у здійсненні намазу.

Новини справи


Share