Олексій Бессарабов

Рід діяльності:

до 2014 року працював військовим експертом в аналітичному центрі “Номос”

Адвокат: Оксана Железняк

Обвинувачення:

підготовка диверсії (ст. 30 і п. “а” ч. 2 ст. 281 КК РФ). У ФСБ Росії заявили, що він був  членом “диверсійно-терористичної групи Головного управління розвідки Міноборони України”. Його обвинуватили в плануванні диверсійних акцій на об’єктах військової інфраструктури і життєзабезпечення Криму

Дата затримання:

09.11.2016

Загрожує: до 20 років позбавлення волі.

Місце утримання: СІЗО Сімфрополя

Адреса для листів до Криму:

01004, м. Київ, вул. Басейна, 9-Г, оф. 25, Центр громадянських свобод, Олексію Бессарабову, 1977 р.н.

1413
днів в ув'язненні

Уродженець Новгородської області, Олексій Бессарабов проходив службу в інформаційно-аналітичному відділі морського розвідцентру ВМС України, а після цього до 2014 року працював в центрі “Номос” разом із Дмитром Штибліковим. Він багато друкувався у ЗМІ як експерт, зокрема писав про проблеми Чорноморського флоту РФ, який базувався у Севастополі. За словами дружини Бессарабова, після закриття “Номосу” він намагався займатися якимось бізнесом із партнерами в Санкт-Петербурзі, проте на момент затримання вони уже півроку не мали спільних проектів. У Севастополі у нього був офіс, але чим конкретно займався Бессарабов, жінка пояснити не змогла.

На оприлюдненому ФСБ відеозаписі втомлений і змучений Олексій каже, що він є військовослужбовцем Міноборони України. Має звання підполковника й уточнює, що з 2008-го року він — офіцер оперативного резерву 14-го департаменту Головного управління розвідки Міноборони України. Бессарабов розповідає, в яких підрозділах і на яких посадах він служив у ЗСУ. Втім, про жодні “диверсії” на відео він не говорить.

Докази невинуватості

у Службі безпеки України заявили, що затримані в Криму громадяни України не є ані співробітниками, ані контактерами з боку СБУ. В той день (9 листопада 2016 року) були затримані ще двоє осіб: Дмитро Штибліков та Володимир Дудка. Вони були знайомі між собою до арешту, що допомогло співробітникам ФСБ зробити з них “диверсійно-терористичну групу”. Таким чином було “виправлено” помилку ФСБ при формуванні першої групи “диверсантів” у серпні 2016 року, коли до неї записали людей, які не знали про існування одне одного: Євгена Панова, Андрія Захтея і Редвана Сулейманова.

Новини справи


 

Share