Олексій Стогній

Рід діяльності:

працював у магазині канцелярських товарів та іграшок в Севастополі. Є випускником Севастопольського військово-морського інституту ім. Нахімова за спеціальністю “радіотехнічне озброєння”. Проходив військову службу на флагмані українських ВМС фрегаті “Гетьман Сагайдачний”

Адвокат:

Еміль Курбедінов

Обвинувачення:

незаконний оборот та виготовлення зброї (ч. 1 ст. 222, ч. 1 ст. 223 КК РФ)
підготовка диверсії (ст. 30, п. “а” ч. 2 ст. 281 КК РФ) — знято

Дата затримання:

15.11.2016

Міра покарання:

3,5 роки позбавлення волі

Адреса для листів до Криму:

01004, м. Київ, вул. Басейна, 9-Г, оф. 25, Центр громадянських свобод, Стогнію Олексію Георгійовичу, 1975 р.н.

1189
днів в ув'язненні

За словами дружини Олексія Оксани Стогній, її чоловіка затримали у ніч з 14 на 15 листопада 2016 року не в Севастополі, як стверджує ФСБ, а на російському “прикордонному пості” навпроти пункту пропуску Каланчак при виїзді з Криму, коли він прямував до Києва на день народження доньки.

Телеканал “Росія-1” показав нарізку фраз зі “свідчень” Олексія, де він пояснює, що за вказівкою керівництва української розвідки він буцімто мав проводити збір даних про різні об’єкти та кадровий склад Чорноморського флоту РФ.

У липні 2017 року підконтрольний Кремлю “Київський районний суд Сімферополя” засудив Стогнія до 3 років і 6 місяців позбавлення волі. Вирок винесено на підставі статей російського Кримінального кодексу про “незаконне придбання, передачу, збут, зберігання, перевезення або носіння зброї і боєприпасів” та “незаконне виготовлення, переробку чи ремонт вогнепальної зброї та боєприпасів”.

Стогній свого часу проходив військову службу на флагмані українських ВМС, фрегаті “Гетьман Сагайдачний”. Він є племінником відомого в Севастополі історика, дослідника Другої світової війни Дмитра Стогнія.

Докази невинуватості

У Службі безпеки України заявили, що затримані в Криму громадяни України не є ні співробітниками, ні контактерами з боку спецслужби.

Новини справи


Share