Рефат Алімов

Рід діяльності:

менеджер із продажів

Звинувачення:

ч. 2 ст. 205.5 КК РФ (участь у діяльності організації, яку визнано терористичною на території РФ, а саме осередку організації “Партія ісламського визволення” (Хізб ут-Тахрір аль-Ісламі)

Дата затримання:

18.04.2016

Загрожує:

від 5 до 10 років позбавлення волі

Місце утримання:

ФКУ СИЗО-1 УФСИН России по Республике Крым и г. Севастополю, 295006, Республика Крым, г. Симферополь, бул. Ленина, 4

Адреса для листів до Криму:

Представництво Меджлісу, 01014, м. Київ, вул. Сєдовців, 22/14

1650
днів в ув’язненні

18 квітня 2016 р. в селі Краснокам’янка Ялтинського району Криму відбулися обшуки, після яких Рефата Алімова і його друга Арсена Джеппарова було затримано російськими силовиками. Надалі обох звинуватили у причетності до діяльності організації “Хізб ут-Тахрір” (дозволеної на території України, але забороненої в РФ). В результаті обшуку було вилучено одну книгу релігійного змісту та комп’ютер Рефата.

Того ж дня матері Рефата зателефонували сусіди. Вони повідомили, що люди в масках і з автоматами зламали двері і проникли в її помешкання.

Рефат Алімов (1991 р. н.) працював менеджером із продажів. У вільний час захоплювався футболом. Як і затриманого разом із ним Арсена Джеппарова, односельці характеризують Рефата дуже позитивно, як спокійного, працьовитого хлопця.

За словами матері, у Рефата є проблеми з нирками, проте на рішення суду щодо обрання запобіжного заходу у вигляді арешту це не вплинуло. У червні термін арешту Джеппарова та Алімова було продовжено до 8 вересня.

Докази невинуватості

За словами сторони захисту, обвинувачення не має жодних вагомих доказів причетності Арсена до організації “Хізб ут-Тахрір”.

Дружина Енвера Бекірова, одного з чотирьох затриманих у лютому кримських татар, припускає, що Джеппарова і Алімова могли затримати за спілкування з її чоловіком, якого також звинуватили в причетності до діяльності “Хізб ут-Тахрір”. За її словами, молоді люди справді періодично спілкувалися з її чоловіком на релігійні теми, проте ці бесіди не мали терористичного змісту. Крім того, “докази”, надані обвинуваченням проти Бекирова, не є достатніми і не доводять повною мірою його причетність до “Хізб утТахрір“. Енвер Бекіров є троюрідним братом матері Рефата Алімова.

Тортури

Факт застосування жорстокого насильства або тортур на зафіксований.

Новини справи


Share