Ремзі Меметов

Рід діяльності:

кухар

Адвокат:

Еміль Курбедінов

Звинувачення:

ч. 2 ст. 205.5 КК РФ (участь в діяльності організації,  яка визнана терористичною на території РФ, а саме осередку організації “Партія ісламського визволення” (Хізб ут-Тахрір аль-Ісламі)

Дата затримання:

12.05.2016

Загрожує:

від 5 до 10 років позбавлення волі

Місце утримання:

ФКУ СИЗО-1 УФСИН России по Республике Крым и г. Севастополю, 295006, Республика Крым, г. Симферополь, бул. Ленина, 4

Адреса для листів до Криму:

Представництво Меджлісу, 01014, м. Київ, вул. Сєдовців 22/14

1628
днів в ув’язненні

Ремзі Меметов народився 9 вересня 1966 р., проживав у Бахчисараї з дружиною, матір’ю-інвалідом та двома дітьми-студентами (один із них нині координує “Кримську солідарність”, ініціативу допомоги сім’ям кримських політв’язнів). За освітою інженер-механік. Був змушений перекваліфіковуватися на кухаря після повернення до Криму 1995 р. Завжди брав участь у підготовці та проведенні мусульманських свят у своєму місті. Його часто запрошували куховарити і на сімейні урочистості.

Вранці 12 травня 2016 р. до його будинку увірвався слідчий із 15-ма силовиками. Спочатку Ремзі запитали, чи знає він Енвера Мамутова, після чого йому пред’явили ордер на обшук. В результаті обшуку було вилучено диски, тканину з арабською в’яззю та реквізити банківського рахунку. Постанови на затримання надано не було.

Незважаючи на те, що вулиця була перекрита КамАЗами і людьми в камуфляжі, сусідам вдалося проникнути ближче і зняти те, що відбувалося. Силовики були змушені оточити машину з Меметовим в кільце, аби усунути обурений натовп, який кричав ОМОНу “ганьба”. Разом із Меметовим того самого дня затримали ще трьох мусульман: Зеврі Абсеітова, Енвера Мамутова та Рустема Абільтарова.

Мені сказали: не переживайте, ми його на 15 хвилин заберемо, візьмемо показання і відпустимо. Ми вирішили навіть, що вони сюди в наше відділення проїдуть, а його повезли до Сімферополя і вже на наступний день по суду заарештували. Я навіть попрощатися не встигла.

Ельміра, дружина Ремзі

За ії словами, вони раніше чули про обшуки і затримання кримських татар, але уявити собі не могли, що це торкнеться і їхньої родини. Вона розповіла, що Ремзі практикуючий мусульманин, який здійснював у минулому хадж до Мекки, але це не робить його террористом.

Меметову було обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою. На даний момент він продовжений до 11 жовтня 2016 року.

Докази невинуватості

За словами сторони захисту, сторона обвинувачення не має жодних вагомих доказів причетності Сірука до “Хізб Ут-Тахрір”.

Тортури

У СІЗО, де утримується Меметов, тортури або фізичне насильство не застосовується, однак використовуються інші методи впливу. Еміль Курбедінов розповів про нелюдські умови утримання в СІЗО: “про їжу, в якій плавають таргани, про клопів і бліх, від яких, цитую: все постільна білизна в крові, про недостачу ліжок у зв’язку із завантаженістю камер (сплять по черзі) і другом”.

Також у Сімферопольському СІЗО присутні проблеми з водою: її періодично відключають, хоча камери переповнені затриманими. Відомо, що мусульман на постійній основі годують свининою, забороненої ісламом, перешкоджають здійсненню намазу.

Новини справи


Share