Ренат Сулейманов

Рід діяльності: кравець

Адвокат: Едем Семедляєв

Звинувачення: частина 1 ст.282.2 Кримінального кодексу РФ (організація діяльності екстремістської організації)

Затримання: 02.10.2017

Міра покарання: 4 роки позбавлення волі та 1 рік обмеження волі

2318
days in custody

48-річний Ренат Сулейманов був заарештований 2 жовтня 2017 року разом з трьома іншими кримськими татарами, яких звинувачують у тому, що вони нібито є частиною руху Таблігі  Джамаат. Перед тим, як відвести його до приміщення ФСБ, люди у масках провели обшук в його будинку рано вранці у селі Молодіжне . У той же час, російські державні ЗМІ повідомили, що ФСБ ліквідувала три осередки Таблігі Джамаату в Криму. Після затримання Ренат перебував під арештом у Сімферопольському слідчому ізоляторі. Ренат одружений, має трьох дітей.

Таблігі Джамаат заборонена в Росії і вважається “екстремістською” організацією після рішення Верховного Суду Російської Федерації 2009 року.

22 січня 2019 року де-факто Верховний Суд Криму виніс рішення і Рената Сулейманова було визнано винним і засуджено до чотирьох років позбавлення волі і одного року обмеження волі.

Докази невинуватості:

Дослідження не дало жодних чітких доказів, які б підтвердили звинувачення в тому, що група з чотирьох чоловіків – Талята Абдурахманова, Арсена Кубединова, Сейрана Мустафаєва та Рената Сулейманова – є частиною цієї організації. Натомість адвокат Сулейманова Едем Семедляєв повідомив, що затримані були змушені співпрацювати з фактичними слідчими в обмін на більш м’який вирок. Він також повідомив, що російські сили безпеки прослуховували його клієнта, оскільки експертиза його голосу була здійснена незабаром після його арешту.

Крім того, в день арешту представник російського муфтія Криму відвідав затриманих у приміщеннях ФСБ і запропонував їм допомогу, якщо вони визнають свою провину і погодяться з призначеними державою адвокатами.

Головним доказом під час судового засідання був запис розмови обвинувачених між собою, яка таємно прослуховувалася силами безпеки. У цій бесіді вони обговорюють загальні питання, що стосуються релігії, і не розглядають жодних екстремістських, насильницьких або незаконних питань. Лінгвістична експертиза була упередженою та маніпулятивною. Під час судового розгляду Ренат визнав, що бере участь у русі Таблігі Джамаат, однак він заперечував будь-яку причетність до екстремістських або інших незаконних дій.

У Росії антиекстремістське законодавство використовується для виправдання політичних переслідувань, особливо проти кримських татар і мусульман. Транснаціональний рух “Таблігі Джамаат”, діяльність якого переважно базується на прозелітизмі (“da’wa”, що відповідає релігійній місії), є нерадикальною і аполітичною групою. Вона зосереджена на відтворенні способу життя Мухаммеда через суворий дрес-код і релігійні практики, а також на сприянні місіонерським подорожам («хурудж») для поширення віри.

Матеріали по справі: 

Новини


Share