Рустем Абільтаров

Рід діяльності:

займався будівельними роботами

Адвокат:

Звинувачення:

ч. 2 ст. 205.5 КК РФ (участь у діяльності організації, яку визнано терористичною на території РФ, а саме осередку організації “Партія ісламського визволення” (Хізб ут-Тахрір аль-Ісламі)

Дата затримання:

12.05.2016

Загрожує:

від 5 до 10 років позбавлення волі

Місце утримання:

ФКУ СИЗО-1 УФСИН России по Республике Крым и г. Севастополю, 295006, Республика Крым, г. Симферополь, бул. Ленина, 4

Адреса для листів до Криму:

Представництво Меджлісу, 01014, м. Київ, вул. Сєдовців, 22/14

1626
днів в ув’язненні

Рустем Абільтаров — кримський татарин 1975 р. н., практикуючий мусульманин, проживав у Бахчисараї. Займався будівництвом.

Вранці 12 травня 2016 р. в його будинку було проведено обшук. Абільтарова було затримано. Разом із ним того самого дня заарештували ще трьох мусульман: Енвера Мамутова, Ремзі Меметова та Зеврі АбсеїтоваРустему було обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою. На даний момент він продовжений до 11 жовтня 2016 року

Докази невинуватості

За словами сторони захисту, сторона обвинувачення не має жодних вагомих доказів причетності обвинуваченого до “Хізб ут-Тахрір”.

Тортури

У СІЗО, де утримується Абільтаров, тортури або фізичне насильство не застосовуються, однак використовуються інші методи впливу. Адвокат Еміль Курбедінов розповів про нелюдські умови утримання в СІЗО: про їжу, в якій плавають таргани, про клопів і бліх, від яких, “все постільна білизна в крові”, про недостачу ліжок у зв’язку із завантаженістю камер (сплять по черзі) і т. п.

Також у Сімферопольському СІЗО є проблеми з водою: її періодично відключають, хоча камери переповнені затриманими. Відомо, що мусульман на постійній основі годують свининою, забороненої ісламом, їм перешкоджають у здійсненні намазу.

Новини справи


Share