Рустем Ісмаїлов

Рід діяльності:

будівельник

Адвокати:

Еміль Курбедінов, Едем Семедляєв

Обвинувачення:

ч. 2 ст. 205.5 КК РФ (участь у діяльності організації, яку визнано терористичною на території РФ, а саме осередку організації “Партія ісламського визволення” (Хізб ут-Тахрір аль-Ісламі)

Дата затримання:

12.10.2016

Загрожує:

від 10 до 20 років позбавлення волі

Місце утримання:

ФКУ СИЗО-1 УФСИН России по Республике Крым и г. Севастополю, 295006, Республика Крым, г. Симферополь, бул. Ленина, 4

Адреса для листів до Криму:

01004, м. Київ, вул. Басейна, 9-Г, оф. 25, Центр громадянських свобод, Ісмаїлову Рустему

1475
днів в ув’язненні

Затриманий після обшуку у власному будинку в селі Кам’янці Сімферопольського району окупованого Криму. Російські силовики на чолі зі слідчим слідчого відділу кримської ФСБ Олександром Лавровим вдерлися до нього о 6 ранку, вибивши двері і налякавши дітей, побили Рустема та одягли на нього наручники. Вони ретельно переглянули усі знайдені папери (включно з університетським конспектом його дружини Фатми з хімії), а також конфіскували всі мобільні телефони, наявні в помешканні, навіть випадково забутий телефон сусіда. Слідчий надав родині копію протоколу обшуку лише після наполягання дружини.

Силовики перерили весь дім. Знайшли 13 тисяч доларів, залишених на зберігання братом Рустема, який має бізнес у Краснодарському краї. Їх теж забрали.

Фатма Ісмаїлова, дружина затриманого

Рустема та ще чотирьох мусульман, арештованих у Криму того ж дня, обвинуватили у належності до міжнародної ісламської партії “Хізб ут-Тахрір”, що легально діє в Україні та більшості країн світу, але безпідставно заборонена в РФ як “терористична”. Своєї провини він не визнає.

Незадовго до арешту Рустем повернувся з хаджу (паломництва до Мекки):

Коли вони вилітали до Саудівської Аравії, їм видавали закордонні паспорти, вони проходили паспортний контроль: їхні дані ретельно перевірялися. А тепер їм закидають, що вони із 2015 року займаються терористичною діяльністю. Навіщо ж їм тоді видавали паспорти? Це говорить про нелогічність обвинувачення.

Еміль Курбедінов, адвокат

Рустем Ісмаїлов є батьком трьох малолітніх дітей (7, 6 та 2,5 роки на момент затримання).

Деталі:

Рустем Исмаилов: история ареста

“Все их знают с лучшей стороны”: Что известно о пятерых подозреваемых в причастности к “Хизб-ут-Тахрир”

Крымские Кличко, политолог и строители: кого ФСБ записала в террористы?

Докази невинуватості:

Організація “Хізб ут-Тахрір” визнана в РФ “терористичною” безпідставно, незважаючи на відсутність жодного доведеного факту участі її членів у підготовці або здійсненні терактів в будь-якій країні за понад 60 років її існування.

Під час обшуків у будинку Рустема було знайдено лише ісламську літературу.

Тортури:

Під час судового засідання з обрання запобіжного заходу затримані перебували у залізних клітках, що кваліфікується Європейським судом із прав людини як порушення ст. 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

За твердженням захисту, в’язні страждають від нелюдських умов утримання в сімферопольському СІЗО: в їжі плавають таргани, від клопів і бліх “уся постільна білизна в крові”, у зв’язку із завантаженістю камер ліжок не вистачає, тож затримані змушені спати по черзі. В ізоляторі мають місце проблеми з водою: її періодично відключають, хоча камери переповнені. Ув’язнених мусульман намагаються шлжувати свининою, забороненою ісламом, та перешкоджають їм у здійсненні намазу.

Новини справи


Share