Рустем Ваітов

Рід діяльності:

будівельник

Адвокат:

Еміль Курбедінов

Звинувачення:

ч. 2 ст. 205.5 КК РФ (участь у діяльності організації, яку визнано терористичною на території РФ, а саме осередку організації “Партія ісламського визволення” (Хізб ут-Тахрір аль-Ісламі)

Дата затримання:

23.01.2015

Міра покарання:

5 років колонії загального режиму

Адреса для листів:

640008, г. Курган, ул. Часовая 2-я, 40, ФКУ ИК-1 УФСИН России по Курганской обл., Ваитову Рустему Мамутовичу (1986 г.р.)

1825
днів в ув’язненні

Рустем Ваітов (нар. 27 липня 1986 р.) — уродженець с. Крестьянівка Первомайського району Криму. Закінчив Національну академію природоохоронного і курортного будівництва. Проживав із дружиною в Севастополі. Має дитину.

Ваітов позиціонує себе як громадський діяч. Він вів активну громадську діяльність, брав участь в організації та проведенні різних заходів, у облаштуванні мечеті в Севастополі. Має широке коло друзів та знайомих, представників різних конфесій і національностей.

В оселі Ваітова відбулися обшуки. Було вилучено усі види інформаційних носіїв (комп’ютери, диски, USB-накопичувачі). Після обшуку Рустема було затримано працівниками ФСБ і звинувачено в участі у діяльності осередку організації “Партія ісламського визволення” (Хізб ут-Тахрір аль-Ісламі) в селах Орлине, Тилове і Штурмове Балаклавського району Севастополя.

Рустем не визнав провину в інкримінованому йому злочині та відмовився від надання показань проти себе на стадії досудового розслідування.

7 вересня 2016 р. Північно-Кавказький окружний військовий суд у м. Ростові-на-Дону засудив його до 5 років колонії загального режиму.

Докази невинуватості

За словами сторони захисту, обвинувачення не має жодних доказів причетності Рустема до “Хізб ут-Тахрір”.

Також в ході розслідування були допущені численні порушення:

1. Усі судові засідання, пов’язані із продовженням запобіжного заходу Ваітову, проводилися з порушенням принципу гласності. Слухачі не допускалися до зали судового засідання під різними приводами: зокрема, суддя-головуючий заявив, що, оскільки більшість слухачів сповідує іслам, їх не може бути допитано як свідків у справах, пов’язаних із тероризмом.

2. Суд грубо порушив конституційне право обвинуваченого на захист, відмовивши у залученні до процесу, поряд із адвокатом, особи захисника. Клопотання з цього приводу подавалося відповідно до Конституції та Кримінально-процесуального кодексу РФ.

3. Суд відмовив у задоволенні клопотання сторони захисту про ознайомлення з матеріалами судової справи, на підставі яких приймалося рішення про продовження строку тримання обвинуваченого під вартою. Це також є грубим порушенням конституційного права Ваїтова на захист.

4. Суд відмовив у задоволенні заяви захисту про відвід судді у зв’язку з недовірою, обумовленою тим, що  зазначені вище факти вказували на його зацікавленость в певному результаті розгляду справи.

5. Слідчий відмовив у задоволенні клопотання захисту про надання копій матеріалів для ознайомлення адвокату і обвинуваченому. Він надав їм постанови про призначення експертиз, а згодом і результати цих експертиз. Однак після ознайомлення з ними захисту і обвинуваченого, вони не отримали копій цих документів, що позбавило їх можливості для оскарження та реалізації інших прав, гарантованих національним та міжнародним правом.

6. Слідчий відмовив у клопотанні захисту і обвинуваченого стосовно відводу експерта у зв’язку з некомпетентністю останнього, зацікавленістю в результаті експертизи та з інших причин.

7. Після одержання зазначених клопотань, слідство почало приховувати адреси проведення наступних експертиз, що суперечить діючому процесуальному законодавству РФ.

Тортури

Факт застосування тортур не встановлений.

Новини справи


Share