Ридван Сулейманов

Suleymanov

Рід діяльності:

до 2014 р. працював у Сімферопольському СІЗО. Після анексії Криму виїхав на материкову Україну та жив у Запоріжжі, працював у будівельній сфері

Адвокат:

Еміль Курбедінов

Обвинувачення:

підготовка диверсії (ст. 30, п. “а” ч. 2 ст. 281 КК РФ)

Дата затримання:

7.08.2016

Міра покарання:

1 рік і 8 місяців позбавлення волі та штраф 400 тис. руб.

Адреса для листів до Криму:

01004, м. Київ, вул. Басейна, 9-Г, оф. 25, Центр громадянських свобод, Сулейманову Ридвану Рустемовичу, 1989 р.н.

532
днів в ув'язненні

Після окупації Криму 38-річний кримський татарин Ревдан Сулейманов переїхав на материкову Україну, в Запоріжжя, де працював будівельником. Влітку 2016 року він приїхав до Криму, де залишилися його рідні. За словами батька, Рустем пішов на побачення з викладачкою англійської та більше його не бачили.

Офіційно про затримання Сулейманова у Сімферопольському аеропорту повідомили 12 серпня 2016 року, через два дні після того, як ФСБ заявила про затримання групи “кримських диверсантів”.

Телеканал “Росія 24” показав відео, на якому Рустем говорить, що був буцімто завербований українською розвідкою і мав завдання “зібрати військову інформацію” у Криму. На відео він стверджує, мовляв, за вказівкою куратора він заклав муляж бомби в Сімферопольському аеропорту, зателефонував у поліцію та увімкнув аудіозапис із погрозою підірвати аеропорт, автовокзал та керчинську переправу. Після цього він нібито мав зафіксувати реакцію силовиків.

Докази невинуватості

Батько в’язня не вірить у зізнання сина: “Там, де показують його “зізнання”, він його читає. Він ніколи не відводив очей під час розмови. У мене відчуття, що не хочуть його відпускати зовсім”.

За словами адвокатів,

“нових кримських диверсантів” об’єднує тільки рік народження та час перебування в навчальних закладах України військового профілю. Можливо, вони і знали один одного, але об’єднувати їх в “українську диверсійно-терористичну групу” — абсурд.

Окрім того, в суді поліцейський Денис Федоров, який виїжджав на виклик, розповів, що у затриманого “було вилучено два телефони, з яких нібито були дзвінки на 102, але дата та час відрізняються від повідомлення, яке надійшло”. Ані аеропорт, ані інші об’єкти, які перевірялися після дзвінка, не евакуйовували та не закривали.

У Службі безпеки України заявили, що затримані у Криму громадяни України не є ані співробітниками, ані контактерами з боку спецслужби.

Новини справи


Share