Сейран Мустафаєв

Рід діяльності:

Адвокат: російський адвокат по призначенню

Звинувачення: ч. 2 ст. 282.2 Кримінального кодексу РФ (участь у діяльності екстремістської організації)

Затримання: 02.10.2017

Міра покарання: 2,5 роки позбавлення волі

2355
Дні під вартою

Сейран Мустафаєв був заарештований 2 жовтня 2017 року разом з трьома іншими кримськими татарами, яких звинувачують у тому, що вони є частиною руху Таблігі Джамаат. Того ж дня, російські державні ЗМІ повідомили, що ФСБ ліквідувала три осередки Таблігі Джамаату в Криму. Таблігі Джамаат заборонена в Росії і вважається “екстремістською” організацією після рішення Верховного Суду Російської Федерації 2009 року.

Після першого слухання в де-факто суді в Сімферополі 3 жовтня Мустафаєв був відпущений під підписку про невиїзд з території Російської Федерації. Він єдиний з чотирьох обвинувачених у справі має адвоката, призначеного державою.

Докази невинуватості: 

Дослідження не дало жодних чітких доказів, які б підтвердили звинувачення в тому, що група чотирьох чоловіків – Талята Абдурахманова, Арсена Кубединова, Сейрана Мустафаєва та Рената Сулейманова – є частиною цієї організації. Натомість адвокат Сулейманова Едем Семедляєв повідомив, що затримані були змушені співпрацювати зі слідчими в обмін на більш м’який вирок.

Крім того, в день їхнього затримання представник російського муфтія Криму приїхав відвідати затриманих у приміщеннях ФСБ і запропонував свою допомогу, якщо вони визнають свою провину і погодяться з призначеними державою адвокатами.

Головним доказом під час судового засідання був запис розмови обвинувачених між собою, яка таємно прослуховувалася силами безпеки РФ. У цій бесіді вони обговорюють загальні питання, що стосуються релігії, і не розглядають жодних екстремістських, насильницьких або незаконних питань. Лінгвістична експертиза була упередженою та маніпулятивною. 

У Росії антиекстремістське законодавство використовується для виправдання політичних переслідувань, особливо проти кримських татар і мусульман. Транснаціональний рух “Таблігі Джамаат”, діяльність якого переважно базується на прозелітизмі (“da’wa”, що відповідає релігійній місії), є нерадикальною і аполітичною групою. Вона зосереджена на відтворенні способу життя Мухаммеда через суворий дрес-код і релігійні практики, а також на сприяння місіонерським подорожам («хурудж») для поширення своєї віри.

Матеріали по справі:

Новини


Share