Сулейман Асанов

Рід діяльності:

бізнесмен, власник кримськотатарського кафе «Салачик», філантроп, громідський активіст

Адвокат:

Еміль Курбедінов

Звинувачення:

ч. 1 ст. 205.5 Кримінального кодексу Російської Федерації (організація терористичної діяльності, а саме осередку організації “Партія ісламського визволення” (Хізб ут-Тахрір аль-Ісламі), яка заборонена на території РФ)

Затримання:

11.10.2017

Загрожує:

від 15 років до довічного ув’язнення

Адреса для листів:

{address}

2355
Днів під вартою:

Батько чотирьох дітей, Сулейман (Марлен) Асанов був заарештований 11 жовтня 2017 року разом з п’ятьма іншими кримськими татарами в місті Бахчисарай. Марлен Асанов отримав освіту філолога. З 2015 року він брав активну участь у русі Кримська Солідарність, надавав соціальну та фінансову допомогу сім’ям політв’язнів. Він також жертвував кошти на різні благодійні проекти. 12 травня 2016 року під час арешту так званої першої групи в Бахчисараї у справах «Хізб-ут-Тахрір» обшук проводився в кафе «Салачик». Марлен Асанов був звинувачений в участі в незаконній організації і був оштрафований.

Представники ФСБ проводили обшуки в їхніх будинках, під час яких адвокатам не дозволялося спілкуватися зі своїми клієнтами. Доступ до Інтернету був заблокований, а дрони використовувалися для запису відео під час обшуків у домі Асанова. Вісім активістів Кримської Солідарності також були затримані і доставлені до поліцейської дільниці після того, як вони прийшли, щоб показати свою підтримку арештованим кримським татарам і поділитися в соціальних мережах діями представників де-факто правоохоронних органів.

Після затримання Сулейман Асанов перебуває під арештом у слідчому ізоляторі. 

Докази невинуватості:

Асанова звинувачують в тому, що він є організатором місцевого осередка Ісламської партії визволення («Хізб ут-Тахрір»). П’ять інших кримських татар, які були арештовані разом з ним – Ернест Аметов, Мемет Белялов, Сервер Зекір’яєв, Тімур Ібрагімов і Сейран Салієв – підозрюються в участі в цьому осередку. Однак, оскільки всі шість були учасниками громадського руху Кримська солідарність, Асанов вважає ці звинувачення політично мотивованими. З 2015 року Сулейман Асанов допомагав сім’ям кримських політв’язнів, надаючи їм моральну та матеріальну підтримку. За цю діяльність він був названим «Волонтером року» 2017 року організацією Euromaidan SOS. Вважається, що саме ця діяльність стала причиною  розгону ФСБ групи кримськотатарських громадських активістів.

«Хізб ут-Тахрір» вважається в Росії «терористичною» організацією згідно з рішенням Верховного Суду Російської Федерації від 2003 року, незважаючи на відсутність доказів щодо її участі у підготовці або вчиненні терористичних актів. Це транснаціональний рух, який представляє себе як ненасильницький і який вважається легальним в Україні і дозволений в інших країнах.

Тортури:

Часто під час судових засідань заарештованим не надається ні води, ні їжі, що розглядається адвокатами як одна з форм катувань. Самі судові установи, як правило, закриті для громадськості. Затриманих часто поміщають у металеві клітки, що є порушенням статті 3 Європейської конвенції про захист прав людини та фундаментальних свобод. Крім того, сім’ям не дозволяється відвідувати затриманих у в’язниці. Фігуранти справи також були протримані більше місяця в психіатричній лікарні для проходження психіатричної експертизи.

За словами адвоката Асанова Еміля Курбедінова, розслідування так і  не змогло надати жодних доказів, що підтверджують звинувачення проти його клієнта. Прохання Асанова про надання кримськотатарського перекладача на судових слуханнях не виконане. Під час слухання в так званому «Верховному суді Криму» він не отримував води та іжі, що, як стверджують адвокати, може вважатися негуманним поводженням та / або катуванням.

Вимоги Курбедінова замінити досудовий арешт свого клієнта на домашній арешт також були проігноровані де-факто судом.

«Ми розглядаємо досудове ув’язнення як певний тип тиску на наших клієнтів, а не на захист від можливого втечі. Вони не зможуть ні зникнути, ані впливати на когось під домашнім арештом. Але утримання їх у слідчому ізоляторі має принципово іншу мету, тому що це страшне переповнене місце, яке заражене блохами, вошами, клопами. Місце, де холодно, де не вистачає води і де всі хвороби посилюються. Все це може вважатися тортурами». 

– Еміль Курбедінов, адвокат

Новини


Share