Талят Абдурахманов

Рід діяльності:

 

Lawyer:

Маммет Мамбетов

Звинувачення:

ч. 2 ст. 282.2 Кримінального кодексу РФ (участь у діяльності екстремістської організації)

Затримання:

02.10.2017

Міра покарання: 2,5 роки позбавлення волі умовно, 1 рік обмеження волі та 2 роки випробувального терміну

2353
Днів в ув'язненні:

65-річний Абдурахманов був заарештований 2 жовтня 2017 року разом з трьома іншими кримськими татарами, яких звинувачують у тому, що вони нібито є частиною руху Таблігі Джамаат. Російські спецслужби вранці провели обшук у його будинку в селі Мельничне Білогорського району. Пізніше, вони відвезли його до приміщення ФСБ. Того ж дня, російські державні ЗМІ повідомили, що ФСБ ліквідувала три осередки Таблігі Джамаату в Криму. Талят Абдурахманов провів один місяць у СІЗО під арештом, пізніше він був відпущений під підписку про невиїзд з території РФ.

Таблігі Джамаат заборонена в Росії організація, яка вважається “екстремістською” після рішення Верховного Суду Російської Федерації 2009 року.

22 січня 2019 року де-факто Верховний Суд Криму прийняв рішення і Талята було визнано винним і засуджено до 2,5 років позбавлення волі, 1 рік обмеження волі і 2 роки випробувального терміну.

Докази невинуватості:

У ході розслідування не було надано жодних конкретних доказів, які б підтвердили провину Талята Абдурахманова, Арсена Кубединова, Сейрана Мустафаєва та Рената Сулейманова. Натомість адвокат Сулейманова Едем Семедляєв повідомив, що затримані були змушені співпрацювати зі слідчими в обмін на більш м’який вирок. Крім того, в день їхнього затримання представник російського муфтія Криму приїхав відвідати чотирьох затриманих у приміщення ФСБ і запропонував допомогу, якщо вони визнають свою провину і погодяться з призначеними державою адвокатами.

Головним доказом під час судового засідання був запис розмови обвинувачених між собою, яка таємно прослуховувалася силами безпеки. У цій бесіді вони обговорювали загальні питання, що стосуються релігії, і не розглядали жодних екстремістських, насильницьких або незаконних питань. Це говорить про те, що лінгвістична експертиза була упередженою та маніпулятивною.

Антиекстремістське законодавство використовується в Росії для виправдання політичних переслідувань, особливо щодо мусульман і кримських татар. Транснаціональний рух “Таблігі Джамаат”, діяльність якого переважно базується на прозелітизмі (“da’wa”, що відповідає релігійній місії), є нерадикальною і аполітичною групою. Вона зосереджена на відтворенні способу життя Мухаммеда через суворий дрес-код і релігійні практики, а також на сприяння місіонерським подорожам («хурудж») для поширення своєї віри.

Здоров’я:

У 65 років Абдурахманов є найстарішим із чотирьох кримських татар, яких звинувачують в участі у  Таблігі Джамаат. Він знаходиться в поганому стані здоров’я і страждає від проблем зі слухом.

Новини


Share