Узаїр Абдуллаєв

Рід діяльності:
тренер із тхеквондо

Адвокати:

Еміль Курбедінов, Едем Семедляєв

Обвинувачення:
ч. 2 ст. 205.5 КК РФ (участь у діяльності організації, яку визнано терористичною на території РФ, а саме осередку організації “Партія ісламського визволення” (Хізб ут-Тахрір аль-Ісламі)

Дата затримання:

12.10.2016

Загрожує:

від 10 до 20 років позбавлення волі

Місце утримання:

ФКУ СИЗО-1 УФСИН России по Республике Крым и г. Севастополю, 295006, Республика Крым, г. Симферополь, бул. Ленина, 4

Адреса для листів до Криму:

01004, м. Київ, вул. Басейна, 9-Г, оф. 25, Центр громадянських свобод, Абдуллаєву Узаїру

1441
днів в ув’язненні

Брати Узаїр та Теймур Абдуллаєви народилися в Баку у змішаній азербайджансько-кримськотатарській родині. Переїхавши до Криму, вони здобули вищу юридичну освіту і стали громадянами України. З дитинства брати захоплювалися бойовими мистецтвами, стали чемпіонами України та Європи з тхеквондо у різних вагових категоріях. В останні роки вони тренували кримську молодь різних національностей у власному спортзалі.

Обох братів було затримано окупаційними властями після обшуків в селі Строганівці Сімферопольського району Криму. Обшук в оселях Абдуллаєвих проводився з особливою жорсткістю та зухвальством. Коли мати Теймура та Узаїра намагалася пробитися через кордон російського ОМОНу, її повалили на землю. Більше того, силовики не давали нікому змогу прийти на допомогу жінці, якій після падіння стало зле.

В оселях Узаїра та Теймура силовики конфіскували геть усю знайдену готівку, аж до 10-рублевих монет. Їхні родини лишилися тоді зовсім без грошей: навіть прохання адвокатів залишити дітям щось на хліб були проігноровані.

Теймура обвинуватили в організації осередку міжнародної ісламської партії “Хізб ут-Тахрір” (що легально діє в Україні та більшості країн світу, але безпідставно заборонена в РФ як “терористична”), а Узаїра — у належності до цього осередку. Своєї провини вони не визнають.

На “суді” Теймур клопотав про звільнення брата під домашній арешт, аби він міг підтримати їхні родини, які лишилися без чоловічої підтримки (в Узаїра четверо, а у Теймура п’ятеро дітей), але марно.

У нас трое девочек и один сын, которому четыре года. Дети очень к отцу привязаны и очень любят его. Когда родственники приходят и спрашивают у сына: “Мансур, что тебе купить?”, он говорит: “Бабашку” [кримськотатарською — тато]. Мой малыш говорит такие слова, и они мне ножом по сердцу.

Фера, дружина Узаїра Абдуллаєва

Деталі:

Крымские Кличко, политолог и строители: кого ФСБ записала в террористы?

“Все их знают с лучшей стороны”: Что известно о пятерых подозреваемых в причастности к “Хизб-ут-Тахрир”

“А Коран — это террористическая книга?”

Докази невинуватості:

Організація “Хізб ут-Тахрір” визнана в РФ “терористичною” безпідставно, незважаючи на відсутність жодного доведеного факту участі її членів у підготовці або здійсненні терактів в будь-якій країні за понад 60 років її існування.

Тортури:

Під час судового засідання з обрання запобіжного заходу затримані перебували у залізних клітках, що кваліфікується Європейським судом із прав людини як порушення ст. 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Як повідомив у “суді” сам Узаїр Абдуллаєв, працівники СІЗО за “дорученням” слідчого ФСБ били його (в т. ч. в живіт). Окрім того, вони знущалися з нього під час транспортування до слідчого, помістивши до автомобіля обличчям у підлогу та закувавши руки наручниками за спиною.

За твердженням захисту, в’язні страждають від нелюдських умов утримання в сімферопольському СІЗО: в їжі плавають таргани, від клопів і бліх “уся постільна білизна в крові”, у зв’язку із завантаженістю камер ліжок не вистачає, тож затримані змушені спати по черзі. В ізоляторі мають місце проблеми з водою: її періодично відключають, хоча камери переповнені. Ув’язнених мусульман намагаються шлжувати свининою, забороненою ісламом, та перешкоджають їм у здійсненні намазу.

Новини справи


Share