Вадим Сірук

Рід діяльності:

займався сільським господарством

Адвокат:

Олександр Попков

Обвинувачення:

ч. 2 ст. 205.5 КК РФ (участь у діяльності організації, яку визнано терористичною на території РФ, а саме осередку організації “Партія ісламського визволення” (Хізб ут-Тахрір аль-Ісламі)

Дата затримання:

11.02.2016

Загрожує:

від 5 до 10 років позбавлення волі

Місце утримання:

ФКУ СИЗО-1 УФСИН России по Республике Крым и г. Севастополю, 295006, Республика Крым, г. Симферополь, бул. Ленина, 4

Адреса для листів до Криму:

Представництво Меджлісу, 01014, м. Київ, вул. Сєдовців, 22/14

1685
днів в ув’язненні

11—12 лютого 2016 р. російські силовики провели серію обшуків і затримань у помешканнях кримських мусульман в окупованому Криму. Всього було затримано 14 осіб, з них заарештували чотирьох. Ними виявилися Енвер Бекіров (Ялтинський район), Емір-Усеїн Куку (Ялтинський район), Муслім Алієв (Алушта) та Вадим Сірук (Ялта).

Вадим Сірук народився 20 лютого 1989 р. у степовій частині Криму в родині сільських жителів. Після горбачовської перебудови його батьки втратили роботу і зайнялися дрібним бізнесом, пов’язаним із вирощуванням і реалізацією сільськогосподарської продукції.

Після закінчення навчання Вадим тривалий час подорожував Кримом і пробував себе в різних професіях. У підсумку він влаштувався в Ялті, де продовжив справу своїх батьків.

У нього три освіти: кухар, квітковий декоратор і плодоовочівник. Але за фахом він ніколи не працював. Його батьки продавали овочі, спочатку він з ними працював, а тепер сам зайнявся торгівлею.

Ганна, дружина Вадима

У 20 із чимось років Вадим свідомо прийняв іслам і з того часу є практикуючим мусульманином. Він брав активну участь в реконструкції мечеті в Василівці.

У 2013 р. він одружився, у нього народилася дочка. На момент арешту його дружина була вагітна другою дитиною. У серпні 2016 р. вона народила дівчинку.

Жаль, что папы сейчас нет рядом с ними — он бы согрел дочку в своих больших и добрых руках, прочел самое первое дуа в ее жизни, дал бы ей имя. Жаль, что первый вздох этой новенькой девочки произошел в момент, когда ее отец не может дышать воздухом свободы.

Ліля Буджурова, засновниця ініціативи “Бизим балалар” (“Наші діти”)

Дружина Ганна прописана у Москві, тому не може оформити допомогу на дитину в Криму. Після затримання Вадима вона була змушена переїхати жити до його батьків. Пізніше там також було проведено обшук, в результаті якого не було знайдено нічого незаконного. Однак, за розповідями сусідів батьків Вадима, на одному з російських телеканалів вони побачили репортаж про цей обшук, в якому показали абсолютно чужу квартиру із сейфами та забороненою літературою.

Докази невинуватості

За словами сторони захисту, сторона обвинувачення не має жодних вагомих доказів причетності Сірука до “Хізб ут-Тахрір”. Згідно із твердженням адвоката, за єдиний доказ, наявний у матеріалах справи, править

відео- чи аудіозапис, на якому обговорюють “на кухні” різні політичні теми: долю Криму, Росії, України, місце ісламу на обох країнах, постулати релігії, різні погляди, на тому числі тих же самих “хізбів”. Відеозапис приховано зроблено ще одним учасником бесіди, який бере активну участь в бесіді, нарочито зачіпає слизькі теми, і, судячи з усього, є агентом спецслужб і підставним свідком.

Цей запис ніяк не доводить причетності співрозмовників до “Хізб ут-Тахрір” або планування ними террористичних дій.

Тортури

У СІЗО, де утримується Сірук, тортури або фізичне насильство не застосовуються, однак використовуються інші методи впливу. Адвокат Еміль Курбедінов розповів про нелюдські умови утримання в СІЗО: про їжу, в якій плавають таргани, про клопів і бліх, від яких “уся постільна білизна в крові, про недостачу ліжок у зв’язку із завантаженістю камер (сплять по черзі) і т. п.

Також у Сімферопольському СІЗО є проблеми з водою: її періодично відключають, хоча камери переповнені.

Відомо, що мусульман на постійній основі годують свининою, забороненої ісламом, перешкоджають їм у здійсненні намазу.

Новини справи


Share