Валентин Вигівський

Рід діяльності

підприємець

Адвокат:

державний адвокат за призначенням

Обвинувачення:

ст. 276 КК РФ (шпигунство в авіаційно-космічній сфері)

Дата захоплення:

17.09.2014

Міра покарання:

11 років колонії суворого режиму

Адреса для листів:

ФКУ ИК-11 УФСИН России по Кировской области, пос. Утробино, Кировская обл., Россия, 613040

2229
днів в ув’язненні

Валентин Вигівський закінчив факультет електроніки НТУ “Київський політехнічний інститут”, мав власний бізнес, брав участь у Євромайдані. У вересні 2014 р., під час приватного візиту до Сімферополя, його було затримано так званою “Кримською самообороною” і доправлено до будівлі колишнього ГУ СБУ в АР Крим у Сімферополі. Пізніше його утримували в московському Лефортові, де інкримінували “комерційне шпигунство”. Згодом звинувачення було перекваліфіковане за статтею “шпигунство”.

Батькам про арешт сина не було повідомлено. За кілька днів після його зникнення, батькові вдалося самостійно дізнатися, що Валентина затримано. Протягом 8,5 місяців до В. Вигівського не допускали українського консула, а пізніше на їхніх зустрічах були присутні співробітники СІЗО, які здійснювали психологічних тиск на підслідного. Зоя Свєтова, представниця Московської громадської спостережної комісії, яка першою одержала можливість відвідати Валентина, після свого візиту передала його слова: “У мене все нормально. Іде слідство. А навіщо адвокат потрібен? Тут, у Росії, це не має сенсу. Не треба мені жодного адвоката”.

Аж до моменту оголошення вироку, про зміст звинувального висновку нікому не було відомо. У грудні 2015 р. у ЗМІ з’явилася інформація про те, що Валентина засуджено до 11 років колонії суворого режиму за залучення через інтернет “працівників організацій російського оборонно-промислового комплексу авіаційно-космічного профілю до збирання та надання йому за грошову винагороду закритої технічної документації щодо поточних перспективних розробок”.

За словами батька, Валетин дійсно захоплювався авіаційною тематикою і проводив багато часу на спеціалізованих інтернет-форумах, де спілкувався із громадянами Росії. Однак через те, що матеріали справи засекречено, перевірити справедливість висунутого звинувачення практично неможливо. Окрім того, незалежно від обставин справи, застосування жорстокої сили та порушення норм Кримінально-процесуального кодексу російськими провоохоронними органами є неприпустимими з точки зору законодавства РФ та прав людини в цілому.

Докази невинуватості

Попри те, що матеріали справи були засекречені і суд проходив за закритими дверима, деякі обставини змушують засумніватись в справедливості обвинувачення, а також свідчать про порушення законних прав Валентина.

Родичам не було повідомлено про його затримання. Про те, що сталося, вони дізналися від знайомих, через яких стали дізнаватися, куди зник їхній син. Незалежних адвокатів не допускали до справи. Українському консулу відмовляли у візиті до Валентина протягом майже 9 месяцев.

При затриманні він був побитий.

Тортури

Відповідно до заяв Вигівского, при затриманні до нього застосовувалася груба фізична сила: його роздягали і били з надітим на голову мішком.

Новини справи


Share