Віктор Шур

Рід діяльності:

підприємець, колекціонер

Адвокат:

державний адвокат за призначенням

Обвинувачення:

ст. 275 КК РФ (державна зрада у формі шпигунства)

Дата захоплення:

09.12.2014

Міра покарання:

12 років колонії суворого режиму

Адреса для листів:

{address}

2146
днів в ув’язненні

Віктор Шур — ювелір, син відомого українського колекціонера рідкісних ікон. Віктор народився на території УРСР, але після розпаду Радянського Союзу зробив вибір на користь російського громадянства, що було обумовлено бізнесом, який він вів на території Росії. Тим не менше, він мав дозвіл на проживання в Україні і донедавна постійно мешкав у Чернігові, де до цього часу перебуває його родина. Пізніше, уже під час перебування за гратами, йому було надане українське громадянство.

Віктора було затримано нібито за образу міліціонера і засуджено до 15 діб арешту. Пізніше стало відомо, що його звинуватили у порушенні правил режимного об’єкту, але згодом перекваліфікували статтю на державну зраду та співробітництво зі спецслужбами іноземної держави (ст. 275 КК РФ). Рідні дізналися про місце перебування Віктора аж за місяць після його затримання. Це сталося вже після того, як він поставив під відповідними документами усі підписи, що вимагалися від нього слідством. Офіційна інформація надійшла до ЗМІ 22 липня 2015 р., коли Лефортівський суд продовжив строк утримання Віктора під вартою.

Відповідно до матеріалів справи, В. Шура було затримано при спробі зробити фотознімки закритого режимного об’єкту на території Брянської області РФ, який насправді є недіючим аеродромом та був затоплений ще у 80-х роках. За деякими даними, станом на цей день територія аеродрому використовується для випасу рогатої худоби.

В. Шур визнав вину, що йому інкримінувалася, і був засуджений до 12 років колонії суворого режиму.

Докази невинуватості

Матеріали справа Віктора Шура знаходяться під грифомсовершенно секретно“. Судові засідання проходили за закритими дверима. Незважаючи на неповноту інформації, очевидними залишаються наступні обставини, на підставі яких можна зробити висновок про неправомірність деяких дій ФСБ РФ:

— усі спроби родичів найняти незалежних адвокатів не мали успіху: останнім або відмовляли у веденні справи, або ж вони самі виходили з неї під тиском силових органів;
— аеродром, сфотографований Шуром, було закрито ще за часів СРСР. Станом на сьогодні він являє собою поле, що заросло бур’яном, і його стратегічна значимість викликає великі сумніви.

Тортури

Відповідно до заяви самого Віктора, до нього застосовувалися психотропні речовини.

Новини справи


Share