Володимир Дудка

Рід діяльності:

капітан 2-го рангу запасу, в минулому — командир корабля радіоелектронної розвідки “Сімферополь”. На момент затримання працював у МНС Криму цивільним фахівцем.

Адвокат:

Оксана Железняк, Сергій Легостов

Обвинувачення:

підготовка диверсії (ст. 30, п. “а” ч. 2 ст. 281 КК РФ)

Дата затримання:

9.11.2016

Загрожує:

до 20 років позбавлення волі

Адреса для листів до Криму:

01004, м. Київ, вул. Басейна, 9-Г, оф. 25, Центр громадянських свобод, Дудці Володимиру Михайловичу, 1964 г.р.

1413
днів в ув'язненні

Після окупації Криму Володимир Дудка хотів поїхати на батьківщину у Суми, але залишився поруч із сином та продовжив роботу. Він займався пошуком снарядів в інкерманських штольнях. За словами сина політв’язня Іллі, під час обшуку оперативники особливо зацікавилися цим фактом. Представники ФСБ уважно оглянули навіть лопату, якою Дудка користувався на роботі.

Володимир Дудка переймався подіями на півострові. Під час розмови із братом по скайпу навесні 2014 року він сказав, що не хоче обговорювати те, що відбувається на півострові. “Мабуть, він сказав так через те, що розмова могла прослуховуватися, а, можливо, просто не хотів, щоб можливі розбіжності зіпсували наше спілкування”, — пригадує його брат Петро.

Після затримання Володимира Дудки у ФСБ Росії заявили, що він був членом “диверсійно-терористичної групи Головного управління розвідки Міноборони України”. Його обвинуватили у плануванні диверсійних акцій на об’єктах військової інфраструктури і життєзабезпечення в Севастополі.

Докази невинуватості

В Міністерстві оборони України спростували інформацію ФСБ про затримання в Севастополі членів диверсійно-терористичної групи головного управління розвідки українського військового відомства. “У реальності ніяких диверсантів ФСБ не затримувала, оскільки їх в Криму і Севастополі немає. Російські спецслужби таким чином намагаються показати свою ефективність, вводячи в черговий раз в оману вище російське керівництво, народ і міжнародне співтовариство”, — заявив представник Міноборони України Андрій Лисенко.

У Службі безпеки України також заявили, що затримані в Криму громадяни України не є ані співробітниками, ані контактерами з боку СБУ.

Тортури

Володимир повідомляв адвокату про катування струмом. Окрім того, Володимир страждає від декількох хронічних захворювань. Його синові декілька разів не дозволяли передати необхідні ліки до СІЗО. У родичів є підозри, що без допомоги фахівців лікування не дає результатів. За останніми даними, родичам все ж вдалося передати в’язневі медикаменти.

Новини справи


Share