Володимир Присич

Рід діяльності:

водій-далекобійник

Адвокат:

Олександр Попков

Обвинувачення:

незаконне придбання, зберігання, перевезення, виготовлення, переробка наркотичних засобів у великих розмірах (ч. 2 ст. 228 КК РФ)

Дата затримання:

13.08.2016

Міра покарання:

3 роки в колонії загального режиму

Адреса для листів до Криму:

01004, м. Київ, вул. Басейна, 9-Г, оф. 25, Центр громадянських свобод, Присичу Володимиру

1501
днів в ув'язненні

Володимир Присич працював далекобійником на харківській фірмі, що постачала меблі до Криму. 21 серпня 2016 року, після затримань “кримських диверсантів”, телеканал «Росія-1» показав відео допиту Присича. У кадрі він стверджував, що був завербований українською розвідкою і його задачею був збір інформації про пересування російської військової техніки територією Криму. Також керівництво нібито передало йому “коробочку” розміром 60 на 60 на 30 см для доставки на півострів. У сюжеті йшлося про те, що 8 серпня Присич буцімто мав зустрітися з іншими “диверсантами”.

У суді далекобійник від цих слів відмовився, заявивши, що його за допомогою тортур змусили зачитати надиктований співробітником ФСБ текст зізнання.

За інформацією близьких до слідства джерел, Присичу та його рідним запропонували перекваліфікувати справу зі статті про диверсію (ст. 228 КК РФ) в обмін на неофіційну співпрацю. В результаті його засудили за зберігання, придбання та перевезення наркотиків.

20 червня у Присича оніміла частина голови, почалась кровотеча з носу і він втратив свідомість. Рідні підозрюють, що він переніс мікроінсульт.

Докази невинуватості

Після затримання у Володимира Присича забрали всі речі, надягли на голову мішок і відвезли до Сімферополя. Після цього його катували струмом, таким чином змусивши зізнатися у шпигунстві на камеру. Увечері співробітники ФСБ привезли його до Севастополя. Після 21:00 того ж дня в його вантажівці нібито виявили згортки з марихуаною. Присич стверджує, що наркотики в його автомобіль підкинули вже після його затримання, тому що ключі від автомобіля у нього були вилучені ще вранці.

В’язень також заявив суду, що після того, як наркотики знайшли, слідчий сам заповнив протокол зі свідченнями і змусив Присича підписати його, щоб уникнути серйознішого звинувачення в шпигунстві.

Тортури

У суді Присич заявив про тортури та розповів, що люди в масках, які його затримали, відвезли у якусь будівлю в Сімферополі, зняли з нього взуття і почали допитувати.

Під час допиту після кожного запитання він отримував удар струмом, після чого йому пропонували подумати над відповіддю. При цьому пропонували зізнатись у шпигунстві на території Росії на користь України,

переказуються його слова у матеріалах справи. Він відмовився, після чого його привезли назад до Севастополя, де нібито знайшли в його машині згорток з марихуаною. Присич стверджує, що його підкинули. Потім затриманого відвезли до Сімферополя, де струмом змусили записати на камеру зізнання “по надиктованому співробітниками поліції тексту”.

Новини справи


Share