Юрій Ільченко

Рід діяльності:

власник приватної мовної школи

Звинувачення:

точно не відомо: або ст. 282 КК РФ (розпалювання ненависті чи ворожнечі), або ст. 280 КК РФ (публічні заклики до екстремізму)

Дата затримання:

02.07.2015

Загрожувало:

до 20 років ув’язнення

Дата звільнення:

12.06.2016

Юрія Ільченка було затримано 2 липня 2015 р. в Севастополі за підозрою в екстремізмі. Його звинуватили в тому, що у своєму блозі він різко висловився стосовно російської окупації Криму та війни, яку Кремль веде в українському Донбасі. Відтоді і аж до початку червня 2016 р. Ільченка утримували під арештом у сімферопольському СІЗО № 1.

Початково у ЗМІ повідомлялося, що слідство у справі Ільченка веде Слідчий комітет РФ. Із цього можна було зробити висновок, що йому інкримінують ст. 282 КК РФ (розпалювання ненависті або ворожнечі). Пізніше справа перейшла у провадження ФСБ, а звинувачення було перекваліфіковане за ст. 280 КК РФ (публічні заклики до екстремізму). Покарання за кожною із цих статей становить до п’яти років колонії. Крім цього, ФСБ намагалася звинуватити Ільченка в “педофілії”. Спецслужби встановили у приміщенні його приватної школи приховану камеру, яка буцімто зафіксовала, як той цілує у щоку 12-річну дівчинку.

Шляхом провокації, спецслужби намагалися звинуватити Ільченка і в “тероризмі”. За тиждень до арешту, на вулиці до нього підійшла незнайома жінка, яка запропонувала поширити в Севастополі листівки із закликами дати відсіч окупантам і влаштувати вибухи. Ільченко відповів різкою відмовою.

У середині серпня 2016 р. Ільченко з’явився на публіці на території материкової України. Він повідомив, що втік із Криму ще 12 червня, але цей факт тримали в таємниці до моменту евакуації з анексованого півострова його батьків. За його словами, на початку червня суд задовільнив його клопотання про переведення із СІЗО під домашній арешт. Після цього, як оповів Ільченко, він зумів втекти зі своєї севастопольської квартири, перетнути адміністративну межу Криму та опинитися на підконтрольній Україні території. В Росії Ільченка оголошено у розшук.

Докази невинуватості

Рідні Юрія повідомили, що він дружить з матір’ю дівчинки, про яку йдеться в матеріалах справи. Пізніше стало відомо, що спецслужби змусили матір дівчинки написати донос на Юрія.

Тортури

Новини справи


Share