Зеврі Абсеїтов

Рід діяльності:

стоматолог

Адвокат:

Еміль Курбедінов

Звинувачення:

ч. 2 ст. 205.5 КК РФ (участь в діяльності організації, а саме осередку організації «Партія ісламського визволення» (Хізб ут-Тахрір аль-Ісламі), яка визнана терористичною на території РФ)

Дата затримання:

12.05.2016

Загрожує:

від 5 до 10 років позбавлення волі

Місце утримання:

ФКУ СИЗО-1 УФСИН России по Республике Крым и г. Севастополю, 295006, Республика Крым, г. Симферополь, бул. Ленина, 4

Адреса для листів до Криму:

Представництво Меджлісу, 01014, м. Київ, вул. Сєдовців, 22/14

1626
днів в ув’язненні

Зеврі Абсеїтов народився 12 серпня 1976 р. Проживав у Бахчисараї з дружиною та чотирма дітьми. Працював дантистом.

Вранці 12 травня в його оселі було проведено обшук, в результаті якого Абсеїтова було затримано. Разом із ним в той самий день затримали ще трьох мусульман: Енвера Мамутова, Ремзі Меметова і Рустема Абільтарова.

Йому було обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою, який пізніше було продовжено до 11 жовтня 2016 р.

Докази невинуватості

За словами сторони захисту, обвинувачення не має жодних вагомих доказів причетності Абсеїтова до організації “Хізб ут-Тахрір”.

Тортури

У СІЗО, де утримується Абсеітов, тортури або фізичне насильство не застосовуються, однак використовуються інші методи впливу. Еміль Курбедінов розповів про нелюдські умови утримання в СІЗО: “про їжу, в якій плавають таргани, про клопів і бліх, від яких, цитую:” все постільна білизна в крові “, про недостачу ліжок у зв’язку із завантаженістю камер (сплять по черзі) і другом”.

Також у Сімферопольському СІЗО присутні проблеми з водою: її періодично відключають, хоча камери переповнені затриманими. Відомо, що мусульман на постійній основі годують свининою, забороненої ісламом, перешкоджають здійсненню намазу.

Новини справи


Share