Родини та адвокати в’язнів Кремля направили звернення до АП, СБУ та РНБО

Днями до Адміністрації Президента, голови СБУ, секретаря РНБО, міністрів юстиції та закордонних справ України було направлене звернення щодо надання зусиллям держави з повернення до України в’язнів Кремля систематичного та публічного характеру.

Під зверненням свої підписи поставили родичі бранців, їхні захисники, народні депутати, а також громадські активісти та діячі культури. Усього під документом було зібрано понад 400 підписів.

relatives-addressАвтори та підписанти звернення висунули три головні вимоги:

  1. Призначити конкретну особу або інституцію, відповідальну саме за переговорний процес у питанні щодо звільнення категорії українських громадян, які з політичних мотивів утримуються в неволі на території РФ та тимчасово окупованого Криму.
  2. Зобов’язати цю особу або інституцію регулярно звітувати у закритому від громадськості режимі перед родичами згаданої категорії осіб та їх захисниками щодо прогресу в переговорному процесі та здійснених з метою повернення бранців дій цієї особи або інституції.
  3. Зобов’язати цю особу або інституцію регулярно (скажімо, раз на місяць) звітувати перед громадськістю (в обсязі, що не завадить веденню переговорів) щодо прогресу в переговорному процесі та здійснених з метою звільнення бранців дій цієї особи або інституції. Таке звітування може відбуватися, до прикладу, перед платформою по звільненню політв’язнів при МЗС у відкритому режимі із доступом преси.

Автори звернення сподіваються найближчим часом отримати реакцію з боку адресатів.

Нагадаємо, що раніше з відповідними вимогами родичі, активісти та народні депутати звернулися до керівництва держави під час прес-конференції в Українському кризовому медіа центрі.

Повний текст звернення доступний за посиланням.

Share