Російські тюремники заперечують факти порушень прав Афанасьєва

Наші колеги з фундації “Відкритий діалог” отримали офіційну відповідь начальника виправної колонії № 31 (м. Мікунь, Республіка Комі) на запит щодо обмеження прав кримського активіста Геннадія Афанасьєва, його громадянства, а також надання йому медичної допомоги.

Як не дивно (насправді, звісно, дивуватися немає чому), в листі йдеться, що “якихось порушень прав засудженого не допускається […], надання медичної допомоги здійснюється в повній відповідності з діючими нормативними актами” , а зустрічі з українським консулом Геннадію не дозволяються з огляду на його буцімто російське громадянство.

Letter from colony re. Afanasyev, April 26, 2016

Однак нагадаємо, що під час зимового етапу Гена отримав зараження крові, для лікування якого довгий час не надавалося жодної медичної допомоги. Всі ліки, які висилала його мама, вилучалися працівниками колонії. У квітні він пошкодив стегно після того, як на нього “випадково” впало ліжко, яке механічно опускається працівниками колонії, що перебувають за межами камери. З лютого 2016 р. Афанасьєв провів 42 дні в ШІЗО через “порушення форми одягу”. Також йому двічі підкидали заборонені предмети (лезо, сім-карту), після чого умови його утримання істотно погіршувалися. Незважаючи на його численні заяви про те, що він громадянин України, йому примусово нав’язується російське громадянство. У нього вилучили всі документи і пригрозили, що український паспорт також може “загубитися”.

Letter from colony re. Afanasyev, April 26, 2016 (2)Разом із тим, нещодавно надійшла інформація про те, що Афанасьєва, так само як і іншого українського політв’язня Юрія Солошенка, було переведено в московського СІЗО Лефортово. Причини цього поки до кінця не з’ясовані.

Share