Напиши листа політв’язневі!

5cover

Листи із волі — це ковток свободи, зв’язок із зовнішнім світом та величезна моральна підтримка для політв’язнів. Листи нагадують їм, що про них не забувають, що за їхнє звільнення борються, що їх чекають на волі.

Якщо знати, що ти в цій скруті не один, що з тобою твій народ, який завжди підставить плече, то тоді можна робити дійсно героїчні вчинки.

Колишній політв’язень Геннадій Афанасьєв про важливість підтримки бранців Кремля та їхніх сімей

postcard-khlyvnyuk-to-sentsov

Листівка фронтмена гурту “Бумбокс” Андрія Хливнюка Олегові Сенцову, українському режисеру, засудженому в РФ до 20 років ув’язнення.
Джерело: Слова свободы

Написати листа політв’язню можна трьома способами:

1) через ФСИН-письмо, сервісом доставки електронних листів у колонії. Але до цієї системи підключені не всі в’язниці. Перевірте, чи колонія Вашого адресата є у списку: https://fsin-pismo.ru/client/app/letter/create; якщо немає, потрібно скористатися іншим методом.

2) через РосУзник. Вони перешлють звичайною поштою Ваш лист адресату. Перевірте, чи є політв’язень на сайті http://rosuznik.org, якщо ж немає – надішліть Ваш лист на електронну пошту post.rosuznik@gmail.com.

3) паперовим листом. 

АДРЕСИ ДЛЯ ЛИСТІВ ЗАРУЧНИКАМ КРЕМЛЯ

Якщо Вам зручніше, відкривайте таблицю з адресами окремо.

📨 ІНСТРУКЦІЇ ЩОДО НАПИСАННЯ ЛИСТІВ ПОЛІТВ’ЯЗНЯМ

Для того, аби листи були пропущені через тюремну цензуру, необхідно дотримуватися наступних правил:

▪️ Листи мають бути написані російською мовою;
▪️ Текст мусить бути політично нейтральним;
▪️ На конверті важливо вказувати рік народження і повні ПІБ в’язня;
▪️ Крім того, якщо Ви хочете, аби адресат Вам відповів, додайте до листа чистий аркуш паперу і конверт. Навіть якщо Ви не чекаєте на відповідь, все одно папір і конверти стануть їм у нагоді — у в’язниці навіть вони в дефіциті.

sayfullaev

З листа-відповіді політв’язня Ферата Сайфуллаєва, кримського мусульманського активіста і батька трьох дітей, засудженого в РФ до п’яти років тюрми.
Джерело: Слова свободы

МИ СИЛЬНІШІ ЗА КРЕМЛІВСЬКІ ҐРАТИ!

ПРО ЩО НАПИСАТИ?
Поради матері політв'язня Ольги Сутуги

Багато хто задає питання: “А що писати політв’язням? Про що з ними говорити?” Коли не знаєш, з чого почати, про що розповісти, бажання допомогти людині якось зникає. Я хочу розповісти про свій досвід написання листів.

По-перше, можна писати вірші. Ті, які подобаються вам, які пасують до ситуації. Навіть якщо людина на волі їх не читала, то там ставлення до віршів змінюється.

По-друге, напишіть якісь поради щодо зміцнення здоров’я в замкненому приміщенні. Їх в інтернеті багато. Обов’язково вправи, точковий масаж і т. п. Людині там це дуже потрібно, адже за кілька років у неволі навіть здорові хлопці втрачають до 30% здоров’я.

По-третє, короткі оповідання, інтерв’ю з цікавими людьми, статті. У неволі людині не вистачає великої кількості вражень, які ми навіть не помічаємо у повсякденному житті. Зміна візуального ряду, тактильні відчуття, звуковий ряд пасують до ситуації — все залишається на дуже низькому рівні. Вихід — лише читання інформації різного рівня і змісту. Цим збуджуються ті ділянки мозку, які не дадуть впасти в депресію. Ще необхідно, аби в’язень писав, аналізував постійно, але не власну ситуацію, а на абстрактні теми.