Новорічний марафон листів заручникам Кремля

marathon-slider-uk

Ініціатива “Євромайдан SOS” разом із партнерами у рамках кампанії LetMyPeopleGo організує Новорічний марафон листів для українських в’язнів, переслідуваних за політичними мотивами в Росії та на території окупованого Криму.

Хтось вперше, а хтось із них уже вдруге або втретє проведе новорічні свята в холодних стінах російських в’язниць. Тому ми починаємо Новорічний марафон листів, щоб подарувати цим людям трохи тепла напередодні Різдва та Нового року. Для них листи із волі — це ковток свободи, зв’язок із зовнішнім світом та величезна моральна підтримка. Листи вкотре нагадають їм, що про них не забувають, що за їхнє звільнення борються, що їх чекають на волі.

Початком марафону став захід, що відбувся 21 грудня у київському ліцеї № 23 “Кадетський корпус”, під час якого учні написали українським політв’язням листи з новорічними та різдвяними привітаннями.

Якщо знати, що ти в цій скруті не один, що з тобою твій народ, який завжди підставить плече, то тоді можна робити дійсно героїчні вчинки.

Колишній політв’язень Геннадій Афанасьєв до юних захисників України, пояснюючи важливість підтримки бранців Кремля та їхніх сімей

ЯК ПІДТРИМАТИ МАРАФОН?

По-перше, ви можете організувати свій власний захід для певної групи людей, розказати їм про українських заручників Кремля та спільно підписати для них листівки.

По-друге, ви можете самостійно написати та відправити листа комусь із ув’язнених. Надсилайте нам фотографії ваших листів і поштівок на [email protected] або на фейсбук-сторінку Марафону. Навіть у разі, якщо адміністрації тюрем не пропустять певні послання, родичі ув’язнених зможуть при зустрічі показати їм ці фото та розповісти, що про них пам’ятають і чекають.

postcard-khlyvnyuk-to-sentsov

Листівка фронтмена гурту “Бумбокс” Андрія Хливнюка Олегові Сенцову, українському режисеру, засудженому в РФ до 20 років ув’язнення.
Джерело: Слова свободы

АДРЕСИ ДЛЯ ЛИСТІВ ЗАРУЧНИКАМ КРЕМЛЯ
ADDRESSES FOR LETTERS TO THE UKRAINIAN HOSTAGES OF THE KREMLIN

📨 ІНСТРУКЦІЇ ЩОДО НАПИСАННЯ ЛИСТІВ ПОЛІТВ’ЯЗНЯМ

Для того, аби листи були пропущені через тюремну цензуру, необхідно дотримуватися наступних правил:

▪️ Листи мають бути написані російською мовою;
▪️ Текст мусить бути політично нейтральним;
▪️ На конверті важливо вказувати рік народження і повні ПІБ в’язня;
▪️ Крім того, якщо Ви хочете, аби адресат Вам відповів, додайте до листа чистий аркуш паперу і конверт. Навіть якщо Ви не чекаєте на відповідь, все одно папір і конверти стануть їм у нагоді — у в’язниці навіть вони в дефіциті.

sayfullaev

З листа-відповіді політв’язня Ферата Сайфуллаєва, кримського мусульманського активіста і батька трьох дітей, засудженого в РФ до п’яти років тюрми.
Джерело: Слова свободы

МИ СИЛЬНІШІ ЗА КРЕМЛІВСЬКІ ҐРАТИ!

Стежте за оновленнями на фейсбук-сторінках кампанії LetMyPeopleGo та Новорічного марафону листів.

Контакт для зв’язку: Паліна Бродік, координатор проектів Центру громадянських свобод, тел. 091-985-5353, [email protected]
Марафон проводиться за підтримки Українського національного інформагентства “Укрінформ”, інформаційного майданчика Euromaidan Press, ініціативи Слова свободы та телеканалу ZIK.

ПРО ЩО НАПИСАТИ?
Поради матері політв'язня Ольги Сутуги

Багато хто задає питання: “А що писати політв’язням? Про що з ними говорити?” Коли не знаєш, з чого почати, про що розповісти, бажання допомогти людині якось зникає. Я хочу розповісти про свій досвід написання листів.

По-перше, можна писати вірші. Ті, які подобаються вам, які пасують до ситуації. Навіть якщо людина на волі їх не читала, то там ставлення до віршів змінюється.

По-друге, напишіть якісь поради щодо зміцнення здоров’я в замкненому приміщенні. Їх в інтернеті багато. Обов’язково вправи, точковий масаж і т. п. Людині там це дуже потрібно, адже за кілька років у неволі навіть здорові хлопці втрачають до 30% здоров’я.

По-третє, короткі оповідання, інтерв’ю з цікавими людьми, статті. У неволі людині не вистачає великої кількості вражень, які ми навіть не помічаємо у повсякденному житті. Зміна візуального ряду, тактильні відчуття, звуковий ряд пасують до ситуації — все залишається на дуже низькому рівні. Вихід — лише читання інформації різного рівня і змісту. Цим збуджуються ті ділянки мозку, які не дадуть впасти в депресію. Ще необхідно, аби в’язень писав, аналізував постійно, але не власну ситуацію, а на абстрактні теми.