Українського вченого Штиблікова засудили у Криму до 5 років колонії

Затримання Дмитра Штиблікова працівниками ФСБ. Севастополь, листопад 2016 р.

Затримання Дмитра Штиблікова працівниками ФСБ. Севастополь, листопад 2016 р.

Експерта з безпеки Чорноморського регіону, українського офіцера запасу Дмитра Штиблікова російські окупанти засудили сьогодні до 5 років колонії суворого режиму.

Про це повідомляє Кримська правозахисна група.

Так званий “Севастопольський міський суд” розглянув справу за скороченою процедурою – на слухання йому знадобилося усього 50 хвилин і лише 5 хвилин – на оголошення вироку. Дмитра визнали винним за статтями 281 (“підготовка диверсії”) та 221.2 (“незаконне придбання та зберігання боєприпасів та вибухових речовин”). Окрім 5 років в’язниці, йому присудили штрафу у 200 тисяч рублів.

Вирок винесла колегія “суддів” на чолі з Нікітіним Геннадієм Володимировичем.

Штиблікова разом з іншими фігурантами справи Олексієм Бессарабовим та Володимиром Дудкою затримали рівно рік тому. Тоді російська пропаганда демонструвала кадри обшуку в його помешканні: зброя для гри у страйкбол, українська символіка та “візитівка Яроша”.

Кадр із "оперативного відео ФСБ" про затримання Дмитра Штиблікова, листопад 2016 р.

Кадр із “оперативного відео ФСБ” про затримання Дмитра Штиблікова, листопад 2016 р.

18 травня 2017 року Штибліков уклав досудову угоду зі слідством, що означало визнання ним своєї “вини”. При цьому до нього не було допущено жодного незалежного адвоката, що може свідчити про те, що “вину” він визнав під тиском російського слідства.

Share