73 держави-члени ООН наполягають на негайному звільненні усіх кримських політв’язнів
15 листопада 2016 року Третій комітет (із соціальних та гуманітарних питань) Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй підтримав проект резолюції “Становище в галузі прав людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі (Україна)”.
Згідно із проектом, Асамблея підтверджує невизнання анексії Криму Росією та засуджує встановлення “правової” системи РФ на окупованій території. Вона засуджує численні задокументовані злочини окупаційного режиму проти мешканців Криму: вбивства, викрадення, політично вмотивовані затримання, кримінальні переслідування, залякування, тортури та жорстоке ставлення до в’язнів, незаконне переведення їх на територію РФ, а також порушення свободи совісті, релігії, волевиявлення, зібрань та асоціацій.
Вітаю всіх з надважливою резолюцією ГА ООН про права людини в Криму. Світ державі-окупанту: ні сірій зоні беззаконня та свавілля в укр Криму
— Pavlo Klimkin (@PavloKlimkin) November 15, 2016
Генеральна Асамблея наполегливо закликає державу-окупанта негайно звільнити усіх незаконно затриманих, засуджених або переведених до тюрем громадян України, негайно припинити безпідставні затримання, катування, інші прояви нелюдського чи принизливого ставлення до в’язнів та покарати винних за порушення прав людини.
Генасамблея закликає РФ гарантувати безпечні умови роботи журналістів та правозахисників на півострові, допустити туди міжнародні моніторингові місії та організувати взаємодію з Управлінням профільного Верховного комісара ООН, Радою Європи і ОБСЄ з питань контролю за дотриманням прав людини.
Резолюція окремо засуджує дискримінацію кримських татар та українців у Криму і вимагає негайно анулювати незаконну заборону Меджлісу кримськотатарського народу.
За резолюцію проголосували делегації 73 держав, проти — 23, зокрема Північної Кореї, Сирії, Венесуели, Білорусі, Ірану, Куби, Зімбабве та самої Росії.
Переконливі результати голосування резолюціï Генеральної Асамблеї ООН про права людини в Криму – перемога справедливості.
— Петро Порошенко (@poroshenko) November 15, 2016
Recommended Posts

Зимовий марафон листів для українських політв’язнів Кремля – 2022
Грудень 29, 2021