Навіщо Москва робить українців заручниками гібридної війни? (ВІДЕО)

Десятки українських громадян нині перебувають у російських тюрмах за злочини, яких вони ніколи не вчиняли.

Російські власті арештовують їх за участь у мирних мітингах за межами РФ, захист прав інших людей чи написання журналістських статей. Вони переслідують кримських татар на підставі їхнього етнічного походження та прирівнюють сповідання ними ісламу до “терористичної діяльності”. Застосовуючи брутальне насильство, вони змушують політв’язнів визнавати провину за вбивство людей, що загинули за геть інших обставин чи взагалі ніколи не існували.

Але чому Росія настільки ревно полює на українців, бере їх у заручники, катує, принижує їхню гідність та ув’язнює на роки й десятиліття?

Український режисер Олег Сенцов був засуджений до 20 років російської тюрми за спротив окупації його рідного Криму. Він — один із 44 українських бранців Кремля. Кампанія #LetMyPeopleGo має на меті звільнення їх усіх.

В Росії та окупованому Криму ти можеш потрапити за грати лише тому, що маєш український паспортНе має значення, яких поглядів ти дотримуєшся: лівих, правих чи навіть проросійських. Але ти в зоні особливого ризику, якщо підтримував Майдан або належиш до корінного народу Криму — кримських татар. Нині 19 кримських татар звинувачують в “тероризмі” лише тому, що вони мусульмани.

НАВІЩО КРЕМЛЬ ЇХ УВ’ЯЗНЮЄ?

  • По-перше, через показові процеси він переконує росіян, що вони в небезпеці та потребують “сильної руки” для захисту їх від так званих “шпигунів”, “диверсантів” і терористів,
  • По-друге, він підтримує міф про Україну як “ворога № 1”, виставляючи Росію не агресором, а “жертвою”,
  • По-третє, він змушує кримчан боятися України,
  • І, зрештою, російські спецслужби під виглядом захисту країни придушують будь-яку незгоду.

Ув’язнені українці — це заручники неоголошеної війни Росії проти України. Тому Москва “шиє” проти них найабсурдніші справи. Це не так складно. Ось кілька інструментів, які вона застосовує.

ТОРТУРИ

Під тортурами Сергій Литвинов “зізнався” в убивстві 48 мирних жителів Донбасу. Про “карателя” розповів росіянам сам Дмітрій Кісєльов. Пізніше Росія визнала власну брехню… але швидко зліпила нову справу.

ФАЛЬСИФІКАЦІЯ

Станіслав Клих і Микола Карпюк нібито “брали участь” у Чеченській війні — у точці, де на той момент взагалі не було бойових дій. Їм закидають вбивство 30 російських військових, які загинули зовсім в інших місцях, що підтверджене документально. Їх жорстоко катували (побиття, задушення, удари струмом по геніталіях, тривале позбавлення сну та їжі), і вони “зізналися” в усіх абсурдних злочинах.

ПОШИРЕННЯ ЮРИСДИКЦІЇ РФ ТУДИ, ДЕ ЇЇ БУДИ НЕ МОЖЕ

Росія  звинувачує українців у справах, що перебувають поза її юрисдикцією у просторі й часі:

Андрій Коломієць отримав 10 років тюрми, а Олександр Костенко — 3 роки 11 місяців за участь у Майдані в Києві,

одному з лідерів Меджлісу кримськотатарського народу Ахтему Чийгозу загрожує до 15 років ув’язнення за обвинуваченням в організації мітингу проти окупації Криму, що стався 26 лютого 2014 р., до формальної анексії півострова Росією.

Безпідставне ув’язнення українського журналіста – теж не проблема для Кремля.

Кореспондент Роман Сущенко працював у Парижі і викривав російські впливи на Францію та Європу. ФСБ схопила його під час приватного візиту до Москви, вигадавши легенду про його “шпигунство”.

Тим часом, поки понад сорок заручників перебувають у російських тюрмах, десятки дітей нині лишаються без батьківської опіки.

Ми можемо і маємо покласти цьому край. У 2016 році міжнародний тиск на Москву дозволив звільнити декого із бранців.

ЯК ТИ МОЖЕШ ДОПОМОГТИ?

Відео створене Euromaidan Press в рамках кампанії #LetMyPeopleGo, що виступає за звільнення в’язнів Кремля. Вперше його було показано в Національному інституті історії мистецтв у Парижі в лютому 2017 р., під час міжнародного колоквіуму Cinémas d’insurrection.

Цей ролик можна також переглянути англійською та французькою мовами. Якщо Ви бажаєте долучится як волонтер до його перекладу іншими мовами, напишіть нам на euromaidanpress@gmail.com.

Share