Вирок для «диверсанта»: чому Дмитро Штибліков пішов на угоду зі слідством

Дмитро Штибліков

Дмитро Штибліков

Автор: Іван Путілов

У Севастополі винесли вирок фігуранту «справи диверсантів» Дмитру Штиблікову. Суд визнав його винним у підготовці диверсій за завданням української розвідки й присудив п’ять років колонії суворого режиму. Справу Штиблікова розглядали в особливому порядку, оскільки він пішов на угоду зі слідством. Чому кримчанин дав свідчення і як його друзі та близькі поставилися до вердикту ‒ з’ясовували Крим.Реалії.

Вирок зачитували в Севастопольському міському суді 16 листопада. На засідання суду вперше допустили родичів Штиблікова (до цього вони відбувалися в закритому режимі). Дмитро підписав угоду зі слідством, тому його справу розглядали в особливому порядку. Він дав свідчення в обмін на пом’якшене покарання.

В яких саме діяннях Штиблікова визнали винним ‒ поки не відомо. Копію рішення родичам ще не видали, а на слух суддівський вердикт їм запам’ятати не вдалося.

«Нас допустили тільки на оприлюднення, заборонили будь-який аудіозапис. Тільки на слух сприймали статті Кримінального кодексу, але їх було дуже багато. Запам’ятали тільки терміни за цими статтями. Шляхом додавання дали 5 років. А номерів статей поки немає. До нас приставлений специфічний адвокат, і рішення ми поки не бачили», ‒ сказав у коментарі для Крим.Реалії брат засудженого Олексій Штибліков.

Окрім ув’язнення в колонії суворого режиму, Дмитру присудили штраф у розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів прибутків громадян.

«Друга хвиля»

За ґратами Дмитро Штибліков вже понад рік. Він належить до так званої «другої хвилі» кримських «диверсантів». Представників «першої хвилі» ‒ Євгена Панова, Андрія Захтея та Володимира Присича ‒ затримали в серпні 2016 року. Це сталося після інциденту поблизу адмінкордону з Кримом, в результаті якого загинули двоє російських військовослужбовців. За версією ФСБ, Захтей і Панов входили до української диверсійної групи, яка пройшла на територію Криму й спробувала забрати у заздалегідь організованому схроні зброю та вибухівку. Обидва вони зараз в СІЗО Сімферополя. Захтей пішов на угоду зі слідством, Панов ‒ ні. Головне управління розвідки України спростовує звинувачення російської сторони в тому, що затримані є його агентами.

Через три місяці ФСБ відрапортувала про затримання в Севастополі ще трьох українських диверсантів. Одним з них був Дмитро Штибліков, ще двоє ‒ це Олексій Бессарабов і Володимир Дудка. Російські спецслужби оголосили, що затримані нібито планували диверсії на об’єктах військової інфраструктури й життєзабезпечення Криму. У повідомленні ФСБ говорилося, що у них вилучили вибухові пристрої великої потужності, зброю та боєприпаси. Міністерство оборони України спростувало ці звинувачення й назвало їх «черговим фейком російських спецслужб, спрямованим на приховування персональних репресивних дій проти жителів півострова, а також дискредитацію України в очах міжнародного товариства».

Згодом ФСБ оприлюднило кілька відеозаписів, пов’язаних із затриманням нових «диверсантів». На одному з них обшук у квартирі Дмитра ‒ у нього нібито знайшли кілька одиниць зброї з патронами, документи з печатками Міноборони України, бронежилети, офіцерські погони й навіть візитку екс-лідера «Правого сектора» Дмитра Яроша. Як згодом з’ясувалося, Штибліков захоплювався страйкболом, і вся знайдена у нього зброя та амуніція є ігровими.

Читайте далі на Крим.Реалії
Share