Зимовий марафон листів для українських політв’язнів Кремля – 2021

Більшість з нас зустрічатиме зимові свята в теплі, затишку, та з родиною. Українські політв’язні Кремля –- з конвоєм, баландою, карцером, забуті  після «великого обміну»…

Чи не забуті? Ми можемо показати в’язням, що ми пам’ятаємо, і зробити їх Новий Рік трохи теплішим. Тому починаємо традиційний зимовий марафон листів для в’язнів Кремля, щоб подарувати їм трохи тепла напередодні Різдва та Нового року.

Зимові свята в неволі будуть зустрічати щонайменше 103 громадяни України за ґратами в Росії та окупованого Криму, і понад 200 українців у підвалах окупованого Донбасу. Серед них правозахисник Емір-Усеїн Куку, координатор «Кримської солідарності» Сервер Мустафаєв, громадянські журналісти Марлен Асанов і Ремзі Бекіров, ювелір Віктор Шур, журналіст Дмитро Штибліков, військовослужбовці Юрій Гордійчук і Павло Корсун, музейна співробітниця Олена Пех, музикант Валерій Матюшенко та багато інших.
Для них листи із волі – це ковток свободи, зв’язок із зовнішнім світом та величезна моральна підтримка. Листи нагадують їм, що про них не забувають, що за їхнє звільнення борються, що їх чекають на волі.

Якщо ви вирішили написати листа людині, яка знаходиться в окупованому Донбасі, прохання ставити адресу Центру громадянських свобод: 01024 Київ, Басейна 9-Г, оф.25. Щонайменше ці листи отримають рідні полонених, якщо жодної можливості передати адресатам у нас не буде.

Зробіть фото листа або селфі з підписаною листівкою та опублікуй в соцмережах із хештегами #ЗимовийМарафон #WinterMarathon #LetMyPeopleGo #PrisonersVoice – запросіть друзів долучитися! Ви також можете їх запросити до Фейсбук-події.

Марафон триватиме до кінця січня.

Написати листа політв’язню можна трьома способами:

1) через ФСИН-письмо, сервісом доставки електронних листів у колонії. Але до цієї системи підключені не всі в’язниці. Перевірте, чи колонія Вашого адресата є у списку: https://fsin-pismo.ru/client/app/letter/create; якщо немає, потрібно скористатися іншим методом.

2) через РосУзник. Вони перешлють звичайною поштою Ваш лист адресату. Перевірте, чи є політв’язень на сайті http://rosuznik.org, якщо ж немає – надішліть Ваш лист на електронну пошту post.rosuznik@gmail.com.

3) паперовим листом. 

АДРЕСИ ДЛЯ ЛИСТІВ ЗАРУЧНИКАМ КРЕМЛЯ

Якщо Вам зручніше, відкривайте таблицю з адресами окремо.

📨 ІНСТРУКЦІЇ ЩОДО НАПИСАННЯ ЛИСТІВ ПОЛІТВ’ЯЗНЯМ

Для того, аби листи були пропущені через тюремну цензуру, необхідно дотримуватися наступних правил:

▪️ Листи мають бути написані російською мовою;
▪️ Текст мусить бути політично нейтральним;
▪️ На конверті важливо вказувати рік народження і повні ПІБ в’язня;
▪️ Крім того, якщо Ви хочете, аби адресат Вам відповів, додайте до листа чистий аркуш паперу і конверт. Навіть якщо Ви не чекаєте на відповідь, все одно папір і конверти стануть їм у нагоді — у в’язниці навіть вони в дефіциті.

sayfullaev

З листа-відповіді політв’язня Ферата Сайфуллаєва, кримського мусульманського активіста і батька трьох дітей, засудженого в РФ до п’яти років тюрми.
Джерело: Слова свободы

МИ СИЛЬНІШІ ЗА КРЕМЛІВСЬКІ ҐРАТИ!

ПРО ЩО НАПИСАТИ? Ось поради матері політв’язня Ольги Сутуги:

Багато хто задає питання: “А що писати політв’язням? Про що з ними говорити?” Коли не знаєш, з чого почати, про що розповісти, бажання допомогти людині якось зникає. Я хочу розповісти про свій досвід написання листів.

По-перше, можна писати вірші. Ті, які подобаються вам, які пасують до ситуації. Навіть якщо людина на волі їх не читала, то там ставлення до віршів змінюється.

По-друге, напишіть якісь поради щодо зміцнення здоров’я в замкненому приміщенні. Їх в інтернеті багато. Обов’язково вправи, точковий масаж і т. п. Людині там це дуже потрібно, адже за кілька років у неволі навіть здорові хлопці втрачають до 30% здоров’я.

По-третє, короткі оповідання, інтерв’ю з цікавими людьми, статті. У неволі людині не вистачає великої кількості вражень, які ми навіть не помічаємо у повсякденному житті. Зміна візуального ряду, тактильні відчуття, звуковий ряд пасують до ситуації — все залишається на дуже низькому рівні. Вихід — лише читання інформації різного рівня і змісту. Цим збуджуються ті ділянки мозку, які не дадуть впасти в депресію. Ще необхідно, аби в’язень писав, аналізував постійно, але не власну ситуацію, а на абстрактні теми.

Читайте ще поради по листуванню від людей, що переписуються з політв’язнями понад п’ять років:

Слова з волі: чому варто приєднатися до марафону листів політв’язням (Українська Правда, 2020)

 

Share