Burning Doors: вистава про Сенцова, Павлєнського та Альохіну

Loading Події
  • This event has passed.

Burning Doors: вистава про Сенцова, Павлєнського та Альохіну

Цієї середи, 12 жовтня, о 22.00 у Києві, в Центрі візуальної культури (вул. Глибочицька, 44) відбудеться перегляд нової вистави Білоруського вільного театру під назвою “Burning Doors” (Палаючі двері). Вистава проходитиме в режимі онлайн-трансляції з показу в Манчестері. Сюжет вистави присвячений трьом митцям, яких переслідували за політичними мотивами в РФ: Олегу СЕНЦОВУ, Петру ПАВЛЄНСЬКОМУ та Марії АЛЬОХІНІЙ, учасниці панк-рок групи Pussy Riot. Це буде дебютний виступ Альохіної як театральної актриси.

Через історії трьох артистів, кинутих в російські в’язниці, спектакль “Burning Doors” наочно демонструє, що відбувається з митцями, яких держава офіційно визнала своїми ворогами. Сюжет і гра акторів доведені до фізичної і художньої межі. Тексти Фуко і Достоєвського перетинаються з побутовими діалогами героїв, тіла акторів живуть на сцені в екстремальних умовах: їх б’ють, підвішують вниз головою, топлять. Гніт і репресії репрезентуються як у метафоричній, так і в буквальній формі.

Тема вистави не тільки демонструє історії українських і російських художників, вона також близька і самому Білоруському вільному театру, який після президентських виборів 2010 року під страхом політичного переслідування був змушений переїхати з Білорусі до Великої Британії. Сьогодні театр успішно виступає на різноманітних майданчиках по всьому світу, отримуючи схвальні відгуки від таких видань як The New York Times, The Guardian, Daily Telegraph, The Observer тощо.

Виставу “Burning Doors” також високо оцінили і глядачі, і критики:

Розпечена театральна робота: безкомпромісна, актуальна і зла.

Financial Times

Демонструє життєвий контекст глибокої мужності і віри в свободу художників.

The Guardian

Колюча, люта мозаїка.

The Sunday Times

Сміливий театр, що б’є і обпалює. Ніколи раніше ви не відчували свою свободу такою цінною.

The Review Hub

Вхід на показ вільний.

Організатори показу — “Євромайдан SOS”, який ініціював кампанію LetMyPeopleGo, та ініціативна група “Комітет солідарності”. З усіх питань звертайтеся, будь ласка, за тел. 0661741513 (координатор кампанії LetMyPeopleGo Поліна Бродік)

Location

Центр візуальної культури НаУКМА
вул. Глибочицька, 44
Київ, Ukraine

Організатор

Комітет солідарності / Євромайдан SOS

Share this Event

REGISTER FOR THIS EVENT