Заручники Путіна: українські політв’язні Кремля

Cover_PHmovie_ua

“Заручники Путіна: українські політв’язні Кремля” – документальний фільм про українців, яких Росія ув’язнює з політичних мотивів.

Фільм має на меті нагадати глядачам у Європі про близько 70 українських політв’язнів, які утримуються за гратами в Росії та окупованому Криму. Серед них – активісти Євромайдану, Кримські татари, а також звичайні та, часом, випадкові люди. 

Українських політв’язнів утримують в умовах, які погрожують їх здоров’ю, життю, та принижують людську гідність. Багатьох на довгий час ізолюють, що має рунівні наслідки для їх ментального здоров’я. Вони не мають доступу до медиків, що призводить до непотрібних страждань, каліцтва, та навіть смерті. Права в’язнів тримати зв’язок із родинами та зовнішнім світом сильно обмежують. 

Документальний фільм розповість про феномен українських політв’язнів на прикладі історій трьох із них: Павла Гриба, Євгена Панова і Бекіра Дегерменджі. Ми розповімо про те, як російська влада карає тих, хто протистоять агресії проти України, як російська влада безкарно арештовує людей і порушує їх основні людські права заради створення образу ворога та протистояння зі своїми опонентами. Як невинні люди стали заручниками неоголошеної війни Росії проти України.

Через історії трьох названих політв’язнів, ми розглянемо механізм пропаганди та справжню мету показових судів, які проводяться заради виправдання російської агресії в Україні. З іншої сторони, їх історії також розкажуть родичі та друзі. Демострація щоденного життя в’язнів до арешту необхідно для того, щоби отримати співчуття глядача. Ми хочемо спонукнути глядачів усвідомити, що невинних людей десятками ув’язнюють зовсім близько, і заохотити задуматися над тим, що можна зробити для того, щоби їм допомогти.

Також, документальний фільм розкаже про діяльність активістів та організацій в Росії та Україні, які намагаються досягти звільнення заручників. Їх досвід із механізмами пропаганди та інституційним безсиллям проілюструє поточну ситуацію в Росії. 

Автори фільму:

Божедар Паяк (Bożydar Pająk) – незалежний журналіст та кінорежисер, який співпрацює із польським національним телебаченням  (TVP). Автор багатьох репортажів для польського національного телебачення, а також фільму “Анексія”, створеного у співпраці з TV Belsat.

Пьотр Маліновські (Piotr Malinowski) – незалежний журналіст, що співпрацює з виданням Gazeta Wyborcza. Він пише про ситуацію із біженцями, меншинами, і про українських політв’язнів у Росії. 

Продюсер: 

Аля Шандра, головна редакторка Euromaidan Pressнезалежного англомовного видання про Україну.


  • Контакти: putinshostages (a) gmail.com;
  • Сторінка Фейсбук: Putin’s Hostages
Створення цього фільму стало можливим завдяки фінансовій підтримці Посольства Великої Британії в Україні в рамках проекту «Створення документального фільму про українських політв’язнів Кремля», який виконує ГО “Євромайдан Преса”. Погляди, висловлені у фільмі, належать авторам і можуть не збігатися з офіційною позицією Уряду Великої Британії.