Роман Сущенко

Рід діяльності:

спеціальний кореспондент інформаційної агенції “Укрінформ”. Останні шість років перед арештом працював у Парижі

Адвокат:

Марк Фейгін

Обвинувачення:

ст. 276 КК РФ (шпигунство)

Дата затримання:

30.09.2016

Загрожує:

від 10 до 20 років позбавлення волі

Адреса для листів:

111020, г. Москва, ул. Лефортовский Вал, 5, СИЗО-2 “Лефортово” ФСИН России, Е20, а/я 201, Сущенко Роману Владимировичу, 1969 г.р.

1485
днів в ув’язненні

Журналіст українського національного агенства “Укрінформ” Роман Сущенко був затриманий ФСБ під час приватного візиту до Москви 30 вересня 2016 року. Його обвинуватили у виконанні завдання української військової розвідки, що нібито могло завдати шкоду обороноздатності РФ. Російські власті не повідомили про його затримання ані до українського посольства, ані родичам, ані за місцем роботи. Члени Громадської спостережної комісії Москви випадково виявили його у слідчому ізоляторі ФСБ “Лефортово” під час інспекційного візиту.

Роман народився 1969 року в Миколаєві. Закінчив Київське вище танкове інженерне училище та Інститут журналістики Київського університету ім. Тараса Шевченка. Із 2002 року працює в “Укрінформі”, із 2010 року — спеціальний кореспондент у Парижі. З початком російсько-української війни висвітлював, зокрема, впливи російської пропаганди на Францію та Європу та зв’язки французьких праворадикальних політиків із Кремлем. Останнє інтерв’ю, яке він зробив перед злощасною поїздкою до Москви (і яке так і лишилося неопублікованим), стосувалося відкриття так званого “Російського духовно-культурного центру” в Парижі, які деякі європейські медіа називали інструментом секретних операцій РФ поблизу Єлісейського палацу.

На повернення Романа Сущенка з полону чекають дружина та двоє дітей. Навесні 2017 року його син Максим написав листа Путіну зі словами:

Виходить так, що для моєї мами і сестри, які зі мною в Києві, голова сім’ї тепер я… Думаю, якби Ви особисто заглибилися у цю справу, в мене був би гарний шанс знову зустрітися з батьком…

Мені 9 років і один я сім’ю не потягну. Тож виручіть мене.

Деталі:

Очередной “шпион”: Кто такой журналист Сущенко и почему его задержали в РФ

Новини справи


Share