“Суд абсурду”: Виставка фотографій українських в’язнів Кремля
Виставка фотографій українських в’язнів Кремля журналіста Антона НАУМЛЮКА “Суд абсурду” пройшла у Києві 14—22 червня 2016 р. Антон висвітлював абсурдні процеси шести українців, яких Росія несправедливо звинуватила у злочинах, які вони не вчиняли, у фотографіях та історіях, якими ми ділимося на цій сторінці.
Антон Наумлюк: “Я не професійний фотограф, і фотографії, які ви побачите на цій виставці, не професійні. Їхня цінність у тому, хто на них зображений і коли вони були зняті. У цих фотографіях рік мого життя, за який я абсолютно розучився радіти, тому що кожну людину за гратами, в клітці, пропускав через себе, і вони так всередині і залишилися. Їм погано і мені погано, яка вже тут радість. Тут фігуранти чотирьох політичних процесів над українцями — над Олегом Сенцовим і Олександром Кольченком, Надією Савченко, Сергієм Литвиновим, Миколою Карпюком і Станіславом Клихом.
Олега Сенцова і Олександра Кольченка судили першими у військовому суді в Ростові-на-Дону за звинуваченням в участі у “Правому секторі” та підготовці терактів в Криму. Докази звинувачення базувалися на свідченнях Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія, які під тортурами обмовили Сенцова і Кольченка. Однак Афанасьєв згодом розповів на суді про тортури і відмовився від своїх свідчень. Суддя заяву Афанасьєва проігнорував.
Потім у ростовському Донецьку почався довгий процес у справі Надії Савченко, яку звинуватили у вбивстві двох російських журналістів. Усі докази захисту, алібі Савченко, суддя розглядати відмовився.
Одночасно всього в декількох десятках км від Донецька, де судили Савченко, йшов процес над Сергієм Литвиновим, якого звинуватили у вбивстві десятків мирних жителів Луганської області. Коли з’ясувалося, що жодної “жертви” Литвинова ніколи не існувало, його звинуватили у грабежі й засудили до 8 з половиною років позбавлення волі.
В цей самий час у м. Грозний судили Миколу Карпюка та Станіслава Клиха, яких звинуватили в участі у Першій чеченській війні та вбивствах російських солдатів. Жодного документального підтвердження того, що Карпюк та Клих були в Чечні, до цього часу немає. Обох українців жорстоко катували. Карпюк отримав найбільший термін з українських політв’язнів. У Клиха внаслідок тортур почалися труднощі психологічного характеру.
Ця фотовиставка відображає лише малу частину всіх політично вмотивованих судів проти громадян України в Росії. Але навіть ці чотири процеси дають можливість осягнути всю жорстокість російського режиму, який карає невинних людей не тільки на екрані телевізора, але і в реальності, назавжди залишаючи гіркий відбиток у їхньому житті.
На фото зображені підсудні, їхні адвокати, прокурори, родичі та активісти, які підтримували і продовжують підтримувати українських політв’язнів. Подивіться на ці обличчя і відчуйте на хвилину таке ж почуття причетності, яке було у мене під час роботи на цих процесах. Повірте, це дуже важливо, відчувати таке іноді, нехай це і важко”.
Recommended Posts

Зимовий марафон листів для українських політв’язнів Кремля – 2022
Грудень 29, 2021